V neděli okolo jedenácté hodiny bylo objeveno bezvládné tělo muže, ležící na surfovém prkně. Informovala o tom MF DNES.


Na místo vyjela policie a vodní záchranná služba.

„Všimli si toho ostatní surfaři. My jsme pro něho dojeli a přivezli jsme ho na břeh,“ popisuje okolnosti případu Petr Levík z Vodní záchranné služby na Nechranické přehradě.


Muže zřejmě zradilo srdce


Muže z Litoměřicka nezachránili ani přivolání lékaři. Policisté nyní prověřují příčinu jeho úmrtí. „Čeká se na výsledky soudní pitvy. Cizí zavinění je s nejvyšší pravděpodobností vyloučeno, podle lékaře na místě muž zemřel nejspíše na srdeční selhání,“ uvedla Helena Mildorfová z chomutovské policie.
Jedná se o další neštěstí na Nechranické přehradě. Minulé léto zde bylo nalezeno tělo rybáře, který se vydal na lov na loďce a ve vodě utonul. Tělo čtyřiapadesátiletého muže bylo objeveno až po měsíci.


Záchranáři jezdí pro surfaře a děti


Nedělní smrt je nejvážnějším případem letošní letní sezóny na Nechranicích. Záchranná služba obyčejně vyjíždí k případům, které tragicky nekončí. „Nejčastěji zachraňujeme surfaře a děti, méně vyjíždíme k rybářům,“ říká Levík z vodní záchranné služby.


Na vině je nejčastěji silný vítr. „Děti na malém člunu to odfoukne a ony to zpátky neupádlují. Vítr jde většinou ke hrázi, tak pro ně musíme zajet,“ říká Levík.


Další problémovou skupinou jsou surfaři. Podle záchranaře to bývají začátečníci, kteří podcení situaci, nebo kteří jízdu dobře neovládají. Někdy se porouchá vybavení a na pomoc se musí vyjet i zdatnějším sportovcům.


Záchranáři řeší nejvíce případů ve vrcholící letní sezóně. „Záleží na tom, jaké je počasí a kolik lidí se na přehradě pohybuje. Nejvíce vyjíždíme o víkendech a při silnějším větru,“ vysvětluje Levík.


Na vodu záchranný člun vyráží pravidelně dvakrát denně. V nejvytíženějších případadech jsou zachranáři na vodě i padesátkrát za víkend. Většina případů dobře dopadne, ale návštěvníci by nebezpečí neměli podceňovat.