Mladý muž bydlel se svými rodiči v panelovém domě v Cihlářské ulici. V pátek ráno se rozhodl ukončit svůj život skokem z balkonu v šestém patře.

I podle policie bylo nejspíš důvodem činu špatné vysvědčení „Po tom, co se skutečně odehrálo policie dál pátrá. Podle nám sdělených informací byl hlavní důvod jeho jednání špatný prospěch ve škole,“ řekla policejní mluvčí Marie Pivková. Policie vyloučila cizí zavinění.

Na místo ihned dorazila záchranka, která mladíka nejprve odvezla do nemocnice v Chomutově. Kvůli mnohočetným poraněním ho ihned přepravil vrtulníkem do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Po převozu ale osmnáctiletý mladík zemřel.

„Lékaři dělali co bylo v jejich silách, ale měl opravdu velmi vážná poranění. Bohužel zemřel,“ potvrdil mluvčí Krajské nemocnice Ústí nad Labem Jiří Vondra.

Mohly zato známky nebo něco jiného?

O tom co vlastně přimělo osmnáctiletého muže k sebevraždě, lze zatím jen spekulovat.

Podle odbornice z linky bezpečí, kam děti kvůli vysvědčení často volají, mají lidé v tomto věku nejvíce problémy s rodiči. „V tomto věku jsou nejvíce sebevražedné hovory kvůli vztahům s rodiči nebo mají problémy s láskou,“ popisuje Hana Petráková.

To, aby se člověk v jeho letech zabil jen kvůli známkám, se jí ale nezdá.„Každý je samozřejmě jiný, ale myslím si, že to už byla jen ta poslední kapka.“

Podle Petrákové je psychika dítěte křehká. „Někdy stačí dítěti pohrozit slovy, se špatnou známkou mi nechoď domů a může být problém,“ upozorňuje. Na linku bezpečí volají kvůli vysvědčení v závěru roku desítky dětí.