Skokem z okna vyhrožoval 33letý muž z Chomutova přes hodinu. Nešťastník seděl v desátém patře na parapetu rozbitého okna a tvrdil, že se chce zabít. Ukončit svůj život se údajně rozhodl kvůli partnerským neshodám. Nakonec se ho podařilo vtáhnout zpět do bytu.


Událost se odehrála po poledni na sídlišti Březenecká v jednom z experimentů. Muž se měl pohádat se svojí přítelkyní, která ho chtěla opustit. Kvůli rozhodu se následně opil, prohodil kostru jízdního kola oknem svého bytu, vylezl na parapet a vyhrožoval, že se zabije.


„Seděl na okně a křičel, že si něco udělá. Svoji holku ani mámu k sobě nechtěl pustit,“ uvedla asi dvacetiletá svědkyně události. Vyděšení sousedé zalarmovali policii. „Volali, že je na chodbě hluk. Hlídka následně na místě zjistila, že v jednom z bytů je muž, který snad zapálil nějaké papíry a křičí, že skočí z okna,“ sdělila k případu chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.


K domu se okamžitě sjeli hasiči, policisté a záchranka. Pokoušeli se k muži dostat a přesvědčit ho, aby slezl. Nakonec se jim podařilo vyrazit dveře a sebevraha vtáhnout zpět do bytu.


Po třetí hodině odpolední již nešťastníka odváželi z domu omámeného sedativy a „přikurtovaného“ k lehátku záchranáři.


Sebevrahovo počínání sledovaly po celou dobu desítky lidí, kteří na sídlišti bydlí. Stály přímo pod experimentem nebo se dívaly z oken. Podle některých z nich byly s mladíkem problémy již v minulosti. V domě prý už několikrát sehrál podobné „divadlo“.