První tragická nehoda se v letošním roce stala v druhé polovině února poblíž obce Křímov. Dva muži v Renaultu Clio se údajně vraceli z návštěvy sousedního Německa. Třicetiletý řidič nezvládl v jednom úseku řízení a narazil do svodidel. Řidič vyvázl živý, ale jeho pětadvacetiletý spolujezdec utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl.


V květnu umřel člověk na silnici v Krušných horách nedaleko bývalého hraničního přechodu Hora svatého Šebestiána. Čtyřiadvacetiletý cizinec nezvládl řízení svého automobilu a narazil do stromu. Sám se při nehodě jen lehce zranil, jeho dvaadvacetiletý spolujezdec, však kolizi nepřežil.


U některých dopravní nehod je vůbec těžké najít jejich příčinu. Jedna z takových se stala na začátku března u prunéřovské elektrárny, kde zahynula řidička osobního vozu Ford Eskort. Její vůz na rovném úseku nečekaně vjel do protisměru, kde vrazil do tahače s cisternou. Náraz úplně zdemoloval předek Fordu.
Nejčastější příčinou dopravních nehod na Chomutovsku byl v první polovině letošního roku jako tradičně nesprávný způsob jízdy, následovala nepřiměřená rychlost a nedání přednosti. V 51 případech policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič před jízdou pil alkohol. Sedmkrát automobil srazil chodce.
Hmotné škody celkem přesáhly částku třiceti milionů korun.