Knapp také musí uhradit náklady řízení a soudní poplatek, který činí téměř 20 tisíc korun.

Přiznání odškodnění se dočkala i žena, která při nehodě přišla o dceru. Knapp jí má podle rozsudku zaplatit 200 tisíc korun a musí jí poslat omluvný dopis s vyjádřením soustrasti.

Pozůstalí se odškodnění domáhali žalobami. Podle jejich právního zástupce Alexandra Kociána utrpěli ztrátou svých blízkých nemajetkovou újmu a neoprávněný zásah do osobních práv.

Stejně jako v úterý rozhodl soudce krajského soudu před nedávnem i další čtyři případy. Se svými žalobami proti Knappovi uspělo celkem šest pozůstalých. Musí jim zaplatit dohromady 800.000 korun. Peníze dostane žena, která ztratila manžela, druhá, jež přišla o dceru, a dále dva manželské páry, jimž každému při nehodě zemřela dcera.

Nehoda se stala 8. března 2003. Autobus jedoucí z hraničního přechodu Dolní Dvořiště do Českých Budějovic vjel do protisměru, převrátil se a spadl ze srázu. Střecha se při pádu zcela odtrhla. Na místě zahynulo 17 lidí, další dva po převozu do nemocnice. Dvacátý člověk zemřel na následky havárie později. Autobus převážel převážně mladé lidi z plaveckého oddílu TJ Slovan Karlovy Vary, vraceli se z Alp. Pobyt organizovala CK Vlna.

Řidiči autobusu Pavlu Krbcovi soudy uložily osmi let vězení.