Kuriózní případy hasičů. K poslednímu neobvyklému zásahu vyjížděli v pondělí v Chomutově.


Událost se stala v domě v ulici V Přírodě. Důchodkyně šla po šesté hodině ranní na toaletu. Když chtěla místnost opustit, zjistila, že se jí zasekl zámek. Neztratila však duchapřítomnost a snažila se přivolat si pomoc.

„Volala zamřížovaným okénkem ven na ulici. Trvalo však několik desítek minut, než se pomoci dočkala,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.


Kolem čtvrt na osm zaslechla seniorku jedna z kolemjdoucích žen, která mobilem přivolala hasiče. Ti po příjezdu na místo situaci obhlédli a zjistili, že bude nejjednodušší a nejrychlejší se na toaletu dostat oknem. „Mříž hasiči odstranili pomocí pákových nůžek, vnikli dovnitř místnosti a dveře uvězněné ženě otevřeli zevnitř,“ popsal vysvobození ženy Marvan.


Děti a zvířata


Včerejší zásah chomutovského sboru by se dal jistě přiřadit do seznamu kuriózních zásahů, který o víkendu zveřejnili hasiči na svých webových stránkách. Vybrali zde třiadvacet událostí, které se během uplynulého roku staly na různých místech České republiky a budí úsměv. Bohatým zdrojem kuriózních zásahů jsou neposedné děti, které často strkají své ruce a nohy do všemožných otvorů a škvír.


Hlavu prostrčil prkénkem od WC


Dvouletému klučinovi ze Žatce například uvízla hlava v záchodovém prkénku. Dítě si ho totiž v zápalu hry nasadilo na krk a už ho nemohlo dostat dolů. Marně se ho snažila „osvobodit“ i jeho matka. Přivolaní hasiči převezli chlapečka i s nešťastnou maminkou na požární stanici. Zde dítěti zakryli obličej dekou a za použití ruční pilky na kov a nůžek prkénko z krku dítěte sundali.


Holčička vlezla do automatu


Zvídavá šestnáctiměsíční holčička se v hodonínském obchodním centru pro změnu rozhodla podívat přímo dovnitř automatu na hračky. V nestřeženém okamžiku prolezla dvířky do boční části proskleného automatu, ovšem zpět se již dostat nedokázala, protože si sama dvířka blokovala. Plačící vyděšené dítě se maminka snažila uklidňovat tím, že mu dovnitř škvírou mezi dvířky házela bonbony. Ven se dítě dostalo až poté, co hasiči dvířka vypáčili.


Pták zapálil obilí


O kuriózní zásahy se postarali v uplynulých dnech a měsících i zvířata. Rozsáhlý požár pole způsobil na Opavsku pták, kterému se nepodařilo usadit na sloupu vysokého napětí.


Dosedl na něj totiž tak nešikovně, že svým tělem vyzkratoval elektrické dráty a začal hořet. Tělo, které bylo v plemenech, následně dopadlo na okraj pole a zapálilo ho. Kvůli silnému větru, který plameny rozfoukal, shořelo asi 15 hektarů obilí.
Škoda byla odhadnuta na 370 tisíc korun.


Kocour způsobil požár domu


Požár v bytě na Pardubicku pro změnu způsobil mlsný kocour. Ten se chtěl dostat pro granule umístěné v krabici, kterou majitelka bytu zanechala na sporáku. Zvíře vyskočilo na sporák, přitom však zavadilo o vypínač elektrické plotýnky.
Ta se rozehřála a od ní začalo hořet. Požár způsobil škodu naštěstí „jen“ za 30 tisíc korun.