Nehoda se stala kolem desáté hodiny dopolední na přejezdu před čerpací stanicí ÖMV. Červená Škoda Fabia jela ve směru od Mostu. „Automobil vyjel na ostrůvek a naboural do světelného výstražného zařízení. V té době tudy neprojížděl žádný vlak,“ uvedl na místě nehody náměstek přednosty železniční stanice Antonín Šebesta.
Podle něho nebyla způsobená škoda zatím stanovena. „Podrobnější informace budeme mít v pondělí,“ sdělil včera Deníku náměstek přednosty.
To, že šlo o poměrně nevšední srážku, dokazoval bílý nápis na dveřích nabouraného vozu, na kterém stálo ČD. „České dráhy si sobě udělaly škodu,“ okomentoval situaci jeden z přítomných zasahujících hasičů.
Nehoda naštěstí nezkomplikovala železniční dopravu. Stala se totiž poté, co přes přejezd jel vlak do Vejprt. Škody byly odstraněny ještě dříve, než se stačil vrátit zpět do Chomutova.
S jedinými komplikacemi se tak museli potýkat pouze projíždějící řidiči. Na frekventované silnici se museli několik desítek minut vyhýbat vozidlům hasičů, odtahové služby a policie.