„Vzhledem k tomu jsme k nehodě vyrazili v terénním autě a na čtyřkolce, poslední úsek jsme absolvovali pěšky. Na místě jsme zjistili, že chlapec spadl tak nešťastně, že se závažně poranil v oblasti břicha,“ popsal záchranu zasahující člen Horské služby Krušné hory Jan Šimeček. 

Na Cínovci vyrostla komunita nadšenců dobrého jídla, která se sdružuje pod Scuk.cz. Vendula Laštovková s rodinou.
Scuk.cz připomíná farmářské tržiště. Aktivní skupina je i v Kadani

Horští záchranáři chlapce stabilizovali a čekali na vrtulník záchranářů, který k nim letěl z Ústí nad Labem. Při příletu ho navedli na vhodné místo pomocí světlice. „Posádka k nám spustila záchranáře spolu s lékařem a poté posadila vrtulník na vrchol Klínovce. Lékař si hocha převzal, a pak jsme ho šetrně převezli na svozném prostředku k autu a tím nahoru k naší stanici na Klínovci,“ uvedl Jan Šimeček s tím, že vrtulník zraněného transportoval k dalšímu ošetření do ústecké nemocnice. 

Chlapec se těžce zranil při pádu z kola na Klínovci.Zdroj: Archiv Horské služby

Počet úrazů na horském kole vzhledem k pěknému počasí a letním prázdninám stoupá. „Všichni by bezpodmínečně měli dodržovat Desatero horského cyklisty. Rozhodně by rodiče měli vždy zvážit, zda do náročných terénů pustit i méně zkušené děti,“ varoval cyklisty náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. Podobně varoval i uživatele horských koloběžek, které jsou mezi lidmi rok od roku oblíbenější. 

Dobývání Hasištejna. Hrad se nachází nedaleko Prunéřova na Chomutovsku.
Rytíři, koně, večerní oheň. Na hradu Hasištejn se v sobotu vrátíte do minulosti