V horské obci Měděnec se v sobotu událo velké neštěstí. Sníh tam zasypal dva chlapce, jednomu se podařilo ze sněhu vyhrabat, druhý nepřežil.

Dva chlapci, jeden šestnáctiletý a druhý třináctiletý, se vydali v sobotu po páté hodině odpoledne na místní kopec Mědník. Hráli si ve sněhu, pak se utrhl sněhový převis a chlapce zavalil.

„Tragédie se udála v půl šesté odpoledne. Staršímu chlapci se podařilo ze sněhu vyhrabat, tak utíkal rychle do obce pro pomoc. Na místo ihned přiletěla horská služba, vyprostili ho, ale už byl mrtvý,“ informuje mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Co se přesně na místě událo, policie stále vyšetřuje.

Pro obyvatele obce je to hrozná tragédie, nikdy se tam nic takového nestalo. „Na tom kopci jsme všichni vyrůstali. Nikdo by nečekal, že se něco takového stane. Navíc na Měděnci bývá klidně i třikrát více sněhu, než je letos,“ kroutí hlavou starostka Měděnce Valerie Marková, Stejně jako ostatní obyvatelé malé horské obce je z neštěstí otřesena. Na malé vesnici se všichni znají.

O tom, jak místo zabezpečit, aby už se nikdy nic takového nestalo, zatím neví. „Je to soukromý pozemek, není obce. O bezpečnost by se měl postarat hlavně jeho majitel,“ míní Marková. Dále podle ní rodině mrtvého chlapce pomůžou, jak jen to půjde. „Projednáme to se zastupiteli. Ale určitě bychom chtěli přispět na pohřeb a zaplatit autobus, který by tam místní odvezl. Dále bychom chtěli na místě neštěstí postavit pomníček, aby tam lidé mohli zapálit svíčku,“ dodává Valerie Marková.