Hlavní pořadatel Martin Krátký ze spolku, který se jmenuje stejně jako automobilová akce, uvedl, že na závodu, pořádaném dvanáctým rokem, panují velká bezpečnostní opatření. „Kde se stala chyba musí určit policie. Mladý řidič amatérsky postaveného vozidla po startu z ničeho nic zastavil a začal se otáčet zpět. Zemřel jeho spolujezdec. Narazilo do nich auto, které nemělo šanci to ubrzdit, jeho osádce se ale v podstatě nic nestalo. Nikdo z nás nechápe, proč řidič zastavil. Všichni byli připoutaní, to na startu kontroluje pořadatelská služba,“ uvedl a dodal, že výpovědi svědků jsou rozporuplné.

Policie přijala oznámení o nehodě v noci z pátku na sobotu po 23. hodině. „Řidič narazil do stojícího automobilu, jehož osádku odvezli do nemocnice. Zkouška prokázala u jednoho z účastníků nehody alkohol v přestupkové hodnotě (tj. pod jedno promile),“ upřesnila policejní mluvčí Alena Bartošová.

Dopravní nehoda - střet auta se zvěří. Ilustrační foto.
V červnu se na Lounsku bouralo výrazně více než loni

Rodina mladého řidiče, v jehož automobilu byl zraněn spolujezdec, ale nesouhlasí s prohlášeními organizátorů. Na prvním místě upozorňuje na nepřítomnot traťového komisaře, který neměl vůbec spustit další závod. To považují za prvotní příčinu tragické nehody. Odpovědnost za bezpečnost závodu podle rodiny nesou organizátoři, kteří měli zajistoit, že nikdo ze závodníků nebude usedat za volant pod vlivem alkoholu.  

Mladíka po nehodě transportovali záchranáři vrtulníkem do pražské nemocnice ve Střešovicích, kde později zemřel. Organizátoři museli odsunout sprinty, na dráze zůstaly střepy a olej. Zametač se sem dostal až v sobotu ráno, dráha byla čistá až dopoledne.