Zatímco první informace hovořily o čtyřech lidech, podle aktuálních zpráv policistů jely v autě jen dvě ženy. Osmatřicetiletá řidička a její spolujezdkyně - obě byly naštěstí jen lehce zraněny. Alkohol byl na místě vyloučen.

Bílá Škodovka vjela do cesty motoráku Regionova, který jel z Jirkova do Chomutova. Přestože okolnosti nehody policie zatím šetří, podle mluvčí Novotné řidička pravděpodobně přehlédla výstražné znamení a vjela na přejezd. Ten je nechráněný závorami. Přestože vlak auto srazil na přejezdu u Kauflandu, tlačil ho před sebou dobrých osmdesát metrů až k dalšímu přejezdu pod bauMaxem.

"Strojvedoucí viděl, že k železničnímu přejezdu se zleva ve směru jeho jízdy blíží osobní auto. Na přejezdovém zabezpečovacím zařízení byla dávána výstraha pro řidiče aut. Přesto řidička ve felicii na přejezdu nezastavila a vjela těsně před vlak. Střetu se nedalo zabránit,“ uvedl Josef Kříž, přednosta regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy ČD v Ústí nad Labem.

Štěstí bylo, že se vůz nepřevrátil. Nárazník vlaku prorazil zadní okno za spolujezdcem a souprava tlačila auto před sebou. Zarazilo se až o další přejezd.

Střet byl podle Kříže způsoben nepozorností řidičky. "Nehoda je příkladem, že přejezdy jsou natolik bezpečné nakolik řidiči dodržují dopravní předpisy,“ dodal k nehodě ústecký přednosta.

Protože trať vede obchodní zónou, na místě se okamžitě seběhl dav zvědavců. Ti mohli pozorovat i práci hasičů, kteří se do noci snažili vystříhat auto z pod vlaku. O tom, že se něco děje, ale věděla brzy celá Písečná. Jednak všude svítily majáky policejních aut, protože příslušníci odkláněli dopravu mimo místo nehody. A také výstražná signalizace na přejezdu neustále blikala a především hlasitě cinkala, což bylo slyšet až na sídliště.

Trať bylo po celou dobu uzavřená, je totiž jednokolejná. Není ale příiš frekventovaná, takže problémy mohli mít jen cestující, kteří byli přímo ve vlaku. Mezi nimi i mladý pár s dítětem v kočárku. Pro ně a pár dalších cestujících přijel asi za hodinu autobus.

Není to první nehoda, která se na tomto přejezdu odehrála. Loni na začátku roku tu tragicky zemřel řidič bílé oktávie (více o tom ZDE a také ZDE). Objevilo se pak hodně dotazů, zda by neměl být přejezd chráněný závorami, ale podle správy železnice je přejezd v pořádku (více o tom ZDE).