Malí a velcí nadšenci výletů na kole v neděli zažijí Cykloden na nově otevřené cyklostezce, která propojuje obce Březno, Droužkovice a Spořice. Cílem ale nebude jen upalovat po hladkém asfaltu a polykat kilometry. Účastníci si můžou na stanovištích ve všech třech obcích vyzvednout cyklopasy a nasbírat do nich razítka. Obdrží je mezi 10. a 14. hodinou v infocentru v Březně, v droužkovickém kulturáčku nebo v kostele sv. Bartoloměje obehnaném vodním příkopem ve Spořicích. S cyklopasem pak můžou zamířit na droužkovické koupaliště, kde bude sraz všech cyklistů.

Kromě toho, že se zmožení výletníci zchladí ve vodě, tam budou probíhat také soutěže v cyklistických dovednostech o drobné ceny. Na programu bude i poslech hudby, biketrialová exhibice a možnost upéct si placku nebo špekáček.

Nová cyklostezka nabízí i bez ohledu na program určitou exotiku, protože vede průmyslovou krajinou podél hrany uhelného dolu. Tedy něco, co se jinde nevidí. Zvláště pak, pokud cyklista naváže na už dříve dokončenou cyklostezku z Prunéřova. Neznalé překvapí, že je i zdejší příroda půvabná.