Stejně tak bude zanedlouho snímaná a přenášená online i přestavba socialistického paskvilu na náměstí. Výsledkem má být zdařilé architektonické dílo, do něhož se vrátí banka, a nakonec má být nonstop sledovaná i renovace maringotky po slavném cirkusovém principálovi Karlu Kludském. Město se inspirovalo v obci Líbeznice, která takto přistupovala k přestavbě školy.

Snímání má probíhat tak, aby nebylo vidět na svačící dělníky, ale zabíralo se to podstatné. Tedy jak se zchátralý svatostánek z poloviny 19. století díky postupujícím pracím mění v kulturní prostor pro pořádání výstav, koncertů či autorských čtení. Tváře stavbařů budou rozostřené. Obrázky ze stavby si zřejmě najdou své stálé diváky, kdy je třeba počítat i s tím, že někteří se zaměří hlavně na hledání nepravostí a kritiku.

Budova v posledních letech sloužila jako výkupna šrotu. Aby se synagoze vrátila původní podoba, dělníci vybourávají vše nepůvodní.
Jirkov zachraňuje synagogu. Práce bude snímat a přenášet online

Natáčení a přenos také nebudou zadarmo, cena dosahuje sta tisíc korun. Možná by se dalo namítnout, že levněji by si město zařídilo dokumentaci, kdyby mluvčí čas od času vyběhl z radnice a fotil proměny v čase. Jenže výsledkem snímání má být mimo jiné i časosběrné video, které efektně zachytí průběh stavby v několika minutách. Městu a jeho obyvatelům tak i po letech zůstane unikátní živý pohled na obnovu důležitých staveb.