Její počin připomněl důležitou věc. A to, že naše babičky a dědy občas opomíjíme jakožto rovnocenné partnery pro diskuzi. Staráme seo ně, zajímáme se, jestli potřebují nakoupit nebo zajít pro léky, ale mnohdy se málo zajímáme o jejich zkušenosti. Málo jim nasloucháme, málo si od nich necháme vyprávět. Přitom zkušenosti jsou to nejcennější, co mohou předat po těch osmdesáti letech života lidem, kteří za sebou nemají ani polovičku.

Je to asi tím, že naši nejstarší nežijí s námi, ale v domovech důchodců nebo sami v sídlištních bytech. Přirozený dialog, který vznikal mezi prarodiči a vnoučaty, se tím přetnul.

Rekonstrukce chomutovského vodního vleku na Velkém otvickém rybníku - Bandě se blíží do finále a vstoupila do posledního měsíce svých prací. Otevření je naplánováno na začátek července.
Banda opět na scéně. Má nový lyžařský vlek i kotvení

Pravdou je, že i naši senioři mohou velmi dobře pomoct nám, a to právě z perspektivy svých cenných zkušeností. Jsou mezi nimi odborníci, učitelé, lékaři, dělníci, kteří se věnovali těžké práci. Vychovali děti, pečovali o vnoučata, zažili éry, o kterých se dočítáme z učebnic.

Záleží nám na našich starších, to ano. Často ale seniory vnímáme jako křehké lidi, kteří intenzivně potřebují pomoc druhých. Proto je dobré si naopak připomenout, že i my potřebujeme je a jejich rady.