Jen tam se v těchto dnech drží sníh. Hned první den toho využilo na šest set prvních lyžařů a snowboardistů. Lyžování s sebou nese určité stigma. To se zimním vyžitím v italských Alpách vkročil do Evropy covid. Lyžaři to pak se všech stran schytávali a horská střediska při druhé vlně nákazy s obavami čekala, jestli vláda jejich otevření povolí.

Je potřeba si připomenout, že nemoc se z kraje roku šířila hlavně na party, v restauracích a hotelích, kde se lidé po lyžovačce potkávali. Nově se v Česku smí jen na sjezdovky, ubytovat se je nemožné a stejně tak najíst se pod střechou. Občerstvení se sice vydává, energii ale lyžaři doplňují kdesi pod sjezdovkou.

Například Skiareál Klínovec udělal maximum, aby se nákaza nešířila. Aby dokázal zajistit management front, pořídil oddělující sítě pro nástup u lanovek a na sjezdovky pustil jen třetinu lyžařů. V zimních střediscích to možná začalo. V tuto chvíli jsou to ale právě zase zimní střediska, která nabízejí to nejzdravější a nejprospěšnější: zdravý pohyb na čerstvém vzduchu jako protipól vysedávání doma a tlačení se v obchodech a v MHD.