Pod Klínovcem se koná další roční land art festivalu Königsmühle, který přináší širokou paletu kulturního vyžití a relaxu v náruči horského údolí.

Hlavní pozornost bude od pátku 26. do neděle 28. srpna věnovaná přehlídce špičky českého a německého landartu. Účastníci si ale také vyslechnou přednášky a workshopy na téma nacházení psychické rovnováhy a pohody, vyzkoušejí si koučinkové metody a užijí si masáže i jógu.

S dětmi si mohou vyzkoušet hravou metodu tvorby rodového stromu. Přítomné pobaví improvizační divadlo Longformy z Prahy a studenti multimédií představí díla, jež v rámci studia vytvářejí pro Krušné hory. Vše na pozadí hudby, ať už relaxační nebo svižné romské.

Krušné hory.
Další kroky k vyhlášení největší CHKO v Česku: Krušné hory mapují analytici

Díky přednášce se účastníci dozvědí i leccos o Krušných horách a přípravách na vyhlášení chráněné krajinné oblasti. Na dobu dávno minulou zase zavzpomínají s rodačkou Königsmühle neboli Králova mlýna. Tato osada byla po odsunu Němců v roce 1945 vymazaná z mapy. Z původních šesti domků k dnešku zbyly jen ruiny. Obklopené jsou ale krásnou přírodou s vichry pokroucenými jeřabinami a trsy borůvčí. Cesta tam vede roklí z Háje.

Místo v sobě snoubí krásu i bolestivou historii, kterou stojí za to si připomínat. Zároveň symbolizuje naději, s níž se mnozí snaží, aby bylo toto nejdelší pohoří podobně jako další cenná území chráněné.