Potřetí během června je restaurace na zámku Červeném Hrádku zavřená. Pokaždé jde o dva až tři dny. Návštěvníci zvyklí na procházky z Jirkova, které vedou přes les a končí u orosené sklenice piva nebo něčeho k snědku, tak narážejí na zavřené dveře. Ti obezřetnější začali sjíždět facebookové stránky kulturní organizace, kde se to hemží upozorněními „z technických důvodů zavřeno“. Šetří si tím zklamání v cíli.

Miroslava ŠebestováČasté zavíračky jsou důsledkem vleklých potíží. Týkají se obsazení kuchyně a restaurace, kde zaměstnanci pracují v podstavu. Chybí z několika důvodů. Pracovníci nejsou obecně, zámek je pro ně hůře dostupný, protože tam nezajíždí městská doprava a navíc jsou tam tabulkové platy a ty jsou nižší než u soukromníků. Jinak to ani nejde, protože kulturní organizace patří městu. Aby si zaměstnanci mohli odpočinout a nerozutekli se i ti poslední, zámek restauraci v některé dny zavírá.

Důsledky tohoto stavu mohou být značné. Počínaje roztrpčením návštěvníků, kteří přišli „na skok“, ale také hotelových hostů. Ti se sice vyspí v postelích s nebesy a mají garantovanou i svou snídani. Po zbytek dne aby ale hledali občerstvení a teplé jídlo jinde. V Jirkově přitom moc alternativ nemají. Další velkou kapitolou jsou finanční ztráty.

Zámek nedávno ohlásil, že chce přitáhnout více návštěvníků, proto nově zařídil hudební pátky. Bez dobře šlapajících služeb to ale zafunguje těžko.

Pokud se podaří najít zbylé zaměstnance, bude to menší zázrak. Určitou možností je pronajmout restauraci soukromníkovi, který může mít lepší páky na to, jak personál získat. Jenže tohle už tu bylo a i soukromník splakal nad ztrátou. Radní mluví také o variantě, že by byla restaurace v některých dnech trvale zavřená. Návštěvníci by pak předem věděli, kdy dostanou kompletní servis. Řešení to není ideální, zatím se ale jeví jako nejproveditelnější.

Zámek, který je pro Jirkovany srdcovkou, tak ale přijde o mnoho ze svého lesku.