Podle příbuzných zdravotníci muži dlouho nechtěli pomoci. Rodina si navíc stěžuje, že v nemocnici mladíka s bolestmi na hrudi, kterému se špatně dýchalo, údajně posílali z oddělení na oddělení. Pak v interní ambulanci zemřel, nepomohla ani resuscitace.

Chomutovský špitál se proti nařčením ohradil, zdravotníci údajně nic nezanedbali, odmítají, že by postupovali špatně. Poté, co muž přišel na ambulanci, se prý zhroutil. „Pacient zkolaboval, na místě mu byla poskytnuta hodinová resuscitace. Bohužel, muže se oživit nepodařilo. Nemocnice odmítá pochybení,“ brání se obviněním nemocnice s tím, že kvůli probíhajícímu vyšetřování nebude sdělovat podrobnosti.

Vyšetřování vede policie, rodina totiž podala trestní oznámení. Na sociálních sítích se ale mezitím, mnohdy pod návalem emocí, objevily bleskové soudy. Tvrdí, že za smrt jistě mohou chomutovští lékaři, sestry, zdravotníci. Objevila se tam také řada „zaručených“ historek, jak je tamní špitál špatný, doktoři neschopní a podobně.

Nemocnice Chomutov. Ilustrační foto.
Rodina viní ze smrti mladíka chomutovskou nemocnici. Špitál pochybení odmítá

Nedělejme tyto rychlé soudy. Ano, i zdravotníci mohou někdy chybovat, ale vyčkejme. Podle některých lidí na internetu to teď skoro vypadá, že tam pracují jen samí „řezníci“. Jsem si přitom jist, že v Chomutově tamní lékaři i sestřičky každý den svědomitě pomáhají spoustě a spoustě lidí. Neházejme je najednou všechny „přes palubu“.

Ano, nešťastné úmrtí se musí důkladně prošetřit a pokud za něj někdo konkrétní může, musí za to nést odpovědnost. Rozhodně! Ale počkejme na výsledky vyšetřování, obviňování a očerňování ve stylu „jedna paní povídala“ nepomůže. Bleskové soudy mohou být ukvapené, nesprávné. A jejich „verdikty“ se v očích lidí mnohdy špatně napravují. Až pitva a další šetření ukáží, jak to bylo.