Jirkov plánuje namísto starší lehce omšelé sauny velkoryse pojatý sauna park s potokem, moly a několika venkovními saunami. Lidé tak budou moct „dobíjet baterky“ a upevňovat své zdraví v prostředí profesionálně upravené zahrady. Projekt se teprve začne chystat, už jsou tu ale první obavy, jestli nebudou návštěvníci vystaveni pohledům lidí zvenčí. Přímo u budoucího sauna parku totiž stojí paneláky.

Kdo hledá relax v sauně, většinou stojí o naprosté soukromí. Ne, že by se ho dnes návštěvníkům jirkovské sauny dostávalo stoprocentně. Potí se po skupinách. Nedívají se ale na ně u toho všichni sousedé. Proto jsou námitky pochopitelné.

Vizualizace sauna parku v Jirkově.
Nápad architektky je nadchl. V Jirkově plánují celý sauna park s moly a jezírky

Podle architektky ovšem mají být venkovní sauny dostatečně odstíněné, město navíc uvažuje o zastřešené pergole, aby bylo vidět ještě méně. Na druhou stranu, pokud se někdo z návštěvníků vydá v rouše Adamově k jezírku, musí se zvědavými pohledy počítat.

Nehledě na rozpaky ohledně soukromí, Jirkov může díky novému sauna parku získat kus zajímavé architektury a krásné a inspirativní prostředí, které nemá v okolí srovnání.