Lidé touží být venku. A ideálně tak, aby už nemuseli postávat na mezi nebo se toulat v lesích, jako to bylo většinu posledních týdnů. Chtějí se konečně bavit. Dokazuje to špička v chomutovském zooparku, kam se o víkendu vypravily tisíce lidí.

Přišlo jich tolik, že zoopark musel v sobotu vyhlásit stop stav. Maximální počet tři tisíce návštěvníků byl totiž završený už před čtvrtou hodinou. Potíž je, že navzdory obrovské ploše, kterou má k dispozici, byla největší tlačenice na hlavních cestách, v dětské části a u prolézaček. Rozestupy žádné, vidět nebyly ani respirátory. Nad touto nedisciplinovaností se podivovali i někteří z návštěvníků. Zoopark s ní příliš nesvedl, zkusil to alespoň s rozhlasovými výzvami.

Je jasné, že lidé mají dost sezení doma a „křeččího kolečka“ ve stylu domov – práce – distanční výuka - supermarket. Zvlášť to dopadá na rodiny s dětmi, které mají naprosto minimální vyžití. Jedinou z mála povolených zábav je právě návštěva zooparku. Jestli k ní ale budeme přistupovat jako utržení ze řetězu, také se může stát, že o ni opět brzy přijdeme.