V Kadani dokonce vymysleli víkendové cyklojízdy na elektrokolech půjčených z tamního infocentra a s průvodcem, který e-bikery protáhne po místech, kde ještě nebyli. Lidé tak mají příležitost strávit závěr zimy při pohybu v přírodě a se skupinkou možná neznámých, zato podobně naladěných lidí. To je v této době balzám na psychiku.

Zajímavé je, že s nápadem nepřišla nějaká soukromá agentura, ale městská kulturní organizace. Její pracovníci chtěli udělat víc, než jen dávat na facebook odkazy na virtuální akce. Nečekali ale, že budou kdovíjak úspěšní. Zájemci je ovšem přesvědčují o opaku.

Na vylepšení, kterým mají být celovíkendové e-bike výjezdy s přespáním v horách, dokonce „stojí frontu“ přes čtyřicet lidí. Rozjezd se v tomto případě plánuje až po rozvolnění. Kulturní organizace se tímto tak trochu stává regionální cestovní kanceláří po zážitcích.

Je jasné, že lidé hledají ventil. Osvěžující je, do jakých aktivit se nadšeně pouštějí. Obdivuhodné je, že jim k tomu pomůže i veřejná organizace, která dokáže vymyslet něco výjimečného, přitom při zachování všech pravidel.