Ráda bych využila Akce Záchranný kruh.

Již několik let sousedíme v jednom ze vchodů ulice 17. listopadu v Chomutově s nepřizpůsobivými občany - paní I. K. (plné jméno redakce zná), její 13tiletou dceroua německým "přítelem". Problémy nastaly prakticky ihned po jejich nastěhování. Já a mojematka v tomto vchodě bydlímepřes 20let a nikdy jsme se s ničím podobným nesetkali. Sousedka s přítelem násterorizují svým chováním. Neustálé hádky, hysterický křik, hlasitá hudba, tlučení do topení, rozbíjení nábytku, vyhazování předmětů z oken na ulici (od oblečení přes elektroniku… je jen zázrak, že se kolemjdoucím zatím nic nestalo). To vše se odehrává téměř každý den -bez ohledu na čas - přes den i v noci (samozřejmě za přítomnosti nezletilé dcery). To všenavíc "zpestřují" pravidelným vytápěním našeho bytu.

Předešlý příběh čtenářky si vysloužil Vaši zvýšenou pozornost. Nakliknali jste si ho více než 6700krát. Popisuje špatnou zkušenost s bydlením vedle nepřizpůsobivých sousedů ve Zborovské ulici v Chomutově. Více najdete zde

Již několikrát jsme se (i s ostatními nájemníky)pokoušeli obracet s prosbou o pomocna různé organizace(Sdružení vlastníků bytů, Policie ČR, Městskápolicie, dopis primátorce atd.),ale pokaždé bez úspěchu. Pevně věříme, že Akce Záchranný kruh nám pomůže s touto zoufalou situací něco dělat. Snažíme se alespoň v době nočního klidu občas volat městskou polici, ale efekt je pouze krátkodobý.

Už v minulosti jsme se setkali s nadávkami a vyhrožováním ze strany uvedené sousedky (řešeno u i přestupkové komise).I přes tospor vyústil fyzickým napadením mé osoby jejím německým přítelem, když jsem 13. ledna 2009 kolem 18:00 hodiny za nimi šla s prosbou o zmírnění jejich hlučnosti. Bez jakéhokoliv varování domne tento muž strčil tak prudce, že jsem si narazila rameno o výtah. Poté mě chytil za rukuatlačil mě ke schodišti,přičemž mě opakovaně bil předmětem držícím v druhé ruce.

Žijete vedle nepřizpůsobivých občanů? Podělte se i vy o svou zkušenost. Poslat můžete příspěvek doplněný fotkami, podmínkou je, aby byl podepsaný a slušný. Mailová adresa je: reporter.chomutovsky@denik.cz

Volání o pomoc slyšeli sousedé a hlavněmoje matka, která ihnedpřiběhla, čímž mě nejspíše zachránila před pádem ze schodů. Po sepsání lékařské zprávy (podlitiny narukou a naražené rameno)jsem šla na policii podat trestní oznámení(nyní se čeká na výslech svědků, sousedky a jejího přítele).

Je strašné, že dotyčnému hrozí pouzepokuta za přestupek, a já se teď bojím chodit domů sama, aby měopět nenapadl. Jsme pracující, slušní občané Chomutova a prosím Vás o pomoc! Bojíme se, kam až policie(kvůli malým pravomocem)nechá situaci zajít. Chceme zajistit opatření, která zabrání pokračování tohoto psychického a teď už i fyzického teroru dřív, než se stane něco vážného. Vážíme si toho jak se město v čele sVámi postavilo k problematickým občanům a že statečně čelí útokům ostaních,kteří o této problematice nemají tušení. Máte naši plnou podporu.

Jana B.