Co je na této sezoně výjimečného? Co to pro vás znamená?


Sto pětadvacáté výročí objevení pramene je dozajista velmi důležitá záležitost z pohledu historie. A já bych, pokud mluvíme o historii nedávné, která je desetkrát kratší, než doba která utekla od objevení pramene. Samozřejmě je naplněna intenzivní prací, tak abychom vybudovali to, co je tady dnes vidět. Že to je funkční modýlek v tomto pojetí lázní, s velmi omezenou kapacitou lůžkovou. Což je v současné době handicap a děláme všechno proto, abychom získali další finanční prostředky z programu evropské unie a mohli dostavět hotel, který bude mít kapacitu sto dvacet lůžek. Což zakládá ekonomicky soběstačný model lázní.


Co je ve srovnání s předešlým rokem v lázních nového?


Tak samozřejmě nechci říkat, že například umělecké zakrytí pramenů je detail v porovnání s tím, co jsme udělali, ale momentálně kreslíme projekt se žádostí o stavební povolení, který musí být, se vším všudy, hotový do 30.6. To je nová věc. Samozřejmě se pokračovalo na vnitřních úpravách lázeňského domu, kde přibylo vnitřní vybavení, je tam už definitivní osazení léčebných zařízení, jako jsou například vany, budou se nakupovat přístroje a 1.7. se spustí provoz.


Jak to bude s placením lázeňských služeb?


Bude to typ provozu plně hrazen osobami. Tedy nestátní zdravotní zařízení.


A jak je to s vedením lázní?


Získali jsme provozovatele v podobě Lázní Felicitas Poděbrady, se kterým je uzavřena smlouva o spolupráci. Důležité také je založení akciové společnosti, která bude spolu s Lázněmi Felicitas provozovat lázně v této nebo i budoucí podobě.


Jak vidíte budoucnost lázní?


Bude tu více volnočasových aktivit, ať to jsou pěší trasy nebo cyklostezky. Letos budeme právě dobudovávat cyklostezku ve spojení s Kadaní. ,Do budoucna budeme možná řešit Alšovku jako areál zimních sportů, což by mělo návaznost na lázně typu wellness. Pak je to budování dalšího tenisového kurtu, na který již máme pozemky. V části směrem ke kopci Šumná, by se mohlo do budoucna vybudovat plno dalších aktivit třeba včetně golfového hřiště.