Pozor – to samo o sobě nemusí být nic špatného. To je prostě demokracie, takhle jsme volili. Špatné je, když svou nadvládu dává někdo najevo způsobem, jako v pondělí v Chomutově.


Pro jakékoli závažné rozhodnutí města jsou nejdůležitější zastupitelé. Jenže: zpráva o sloučení dvou základních škol, podle které se měli rozhodnout, měla pouhé tři listy. Z toho popis důvodů – tedy to hlavní – zabral prosím pěkně čtyři věty! A co víc, v nich se jen řešilo, že ředitel Havlíčkovy školy odchází do důchodu. Síla.


Jsem přesvědčen o tom, že jinde by se zastupitelé takové zprávě jen zasmáli a shodili by jí ze stolu. Ne tak v Chomutově.


Paradoxní je, že vedení města argumenty mělo a celkem rozumné. Novinářům dalo dokonce tabulky, grafy, čísla… Jen zastupitelům se je neobtěžovalo předložit. Jistě, ti koaliční vědí, o co jde. A ti opoziční… No, záleží vlastně na jejich hlasu?


Ne. Tak proč na ně plýtvat papírem, že?!


Bylo to jen neuvěřitelné diletantství nebo rozpínající se politická arogance? Co bude dál? Třeba příště dostanou zastupitelé rozpočet v podobě jedné věty. „V roce 2011 asi něco ušetříme…“