VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KADAŇ

Kadaň, někdejší královské město v Ústeckém kraji ležící na levém břehu řeky Ohře, důležité kulturní a turistické centrum severozápadních Čech. Centrum historické oblasti Kadaňska rozkládající se od Vejprt v Krušnohoří až po oblast Doupovských vrchů. V roce 1974 byla vyhlášena v části Kadaně Městská památková rezervace. Mezi významné městské památky města patří například hrad Kadaň - založen kolem roku 1260, Františkánský klášter 14 svatých Pomocníků, socha svatého Šebestiána, kašna na náměstí, děkanství na Mírovém náměstí. Kadaň má krásné náměstí, radnici s pěknou věží a reální gymnasium. Mimo jiné čtyři kostely je zde klášter Alžbětinek se sirotčincem a nemocnicí, a nedaleko města klášter Františkánů. (www.mesto-kadan.cz)

V kadaňské Dvořákově ulici opraví padesát let starou kanalizační stoku

Kadaň - Do nevyhovujícího úseku kanalizace a sanace kanalizačních šachet se pouštějí v Kadani v ulici Dvořákova.

Doupovská dráha vyjede kolem Nechranické přehrady o víkendu naposledy

Kadaň - Výlety po přibližně třicetikilometrové lokálce z Kadaně do Podbořan, která se vine podél Nechranické přehrady a nabízí výhled na panoramata Doupovských hor, se chýlí letos ke konci.

FOTO: Senioři si přáli králíčky. Dostali je

Kadaň - Obyvatelé kadaňského domova pro seniory měli jedno společné přání.

Kadaň zvládla další derby. Doma si podala Litoměřice

Kadaň – Po vítězném derby s Ústím si doma kadaňští hokejisté podali v dalším severočeském derby Litoměřice. Trhači slavili 3:1.

Ústí i Litoměřice hrají doma, Kadaň míří do Třebíče

Kadaň, Severní Čechy - Trio prvoligových hokejových celků z Ústeckého kraje čeká v sobotu další kolo Chance ligy. Slovan a Stadion se představí na domácím ledě, Kadaň se pokusí natáhnout sérii výher v Třebíči.

Kadaň otočila derby s Ústím a slaví další tři body

Kadaň – Kadaňští hokejisté potvrdili, že v zápasech s Ústím se jim daří. V loňské sezoně ze tří severočeských derby vyhráli tři a v prvním měření sil nové sezony s týmem z krajského města jsou opět vítězní. Trhači přetlačili Ústí 2:1.

Trhači z Kadaně slaví první výhru v sezoně. Přivezli ji z Havířova

Havířov – Deset kol museli čekat na první vítězství prvoligoví hokejisté z Kadaně. Dočkali se teď v sobotu v Havířově, kde konečně protrhli smůlu a slavili 5:3.

Devátá prohra! Trhači pořád tápou. Kladnu nedali ani gól

Kladno - Je to smutná písnička stále na stejno notu - nevyhráli jsme. Kadaň ani na devátý pokus nezískala ve druhé nejvyšší hokejové soutěži - Chance lize ani bod. Doma před pěti stovkami fanoušků podlehla Kladnu 0:3.

Kadaňská nemocnice otevřela revmatologickou ambulanci. Ošetří záněty kloubů

Kadaň - Na novém pracovišti aplikují biologickou léčbu, která je nákladná, avšak účinná.

S kadaňskými seniory budou jezdit na výlety v elektrické rikše

Kadaň /FOTO/ - Z Kodaně do Kadaně. Domov pro seniory si nechal poslat nákladní elektrokolo.

FOTO: Na dobrý ročník nemusíte jen do Provance. V Kadani sklidili víno

Kadaň - Ačkoli podkrušnohorská oblast ještě nefiguruje na mapě nejvyhlášenějších vinařských oblastí, po víkendu už nikdo nemůže pochybovat o tom, že by si to místní vinaři nezasloužili.

Ten výhled! Radniční věže se otevřou při začínajícím svátku rozhleden

Kadaň - 28. září slaví nejen svatý Václav. V pátek totiž začíná i Měsíc rozhleden a věží v České republice. 

V Chance lize končí první trenér. Kadaň odvolala Kampfa

Kadaň - V druhé nejvyšší hokejové soutěži končí první trenér. Kadaňské Trhače už dál nepovede kouč Radek Kampf, kterého klub po sedmi zápasech nové sezony odvolal.

Šuplík otevírá nový kroužek pro malé svalovce

Kadaň - Zlepšení držení těla po dlouhém vysedávání v lavici nebo nabrání kondice do dalších sportů či výletů do přírody. Kadaňský dům dětí a mládeže Šuplík otevírá pro letošní rok nový kroužek s názvem Dětská posilovna.

Kadaň už sedm zápasů čeká na první výhru. Doma podlehla Budějovicím

Kadaň – Už na sedm zápasů narostla „čekací“ šňůra kadaňských hokejistů na první letošní vítězství ve druhé nejvyšší hokejové soutěži.

Ani nejlepší výkon Tatranu Kadaň na favorita z Loun nestačil

Kadaň /ROZHOVOR/ - Nováček krajského přeboru tým SEKO Louny potvrdil v Kadani roli favorita. Na jaře ještě divizní tým to v Kadani neměl lehké. Vyrovnané utkání rozhodly až dvě využité šance hostů.

OBRAZEM: Sklidili, co zaseli. Komunitní zahrada v Kadani přivítala podzim

Kadaň - Celoroční těžká dřina s rýčem, líté a nekonečné boje s plevelem a úmorná sucha. Zahrádkáři měli letos tvrdý chlebíček, ti z komunitní zahrady v Kadani ale optimismus neztratili.

Chbany znají vítěze voleb. Kandiduje pouze jediné uskupení

Chbany - Žádné velké překvapení se letos po komunálních volbách v obci Chbany konat nebude.

Trhači nestačili na Slavii a po prohře 4:6 spadli na dno tabulky

Kadaň – Souboj dvou nejslabších celků druhé nejvyšší hokejové soutěže se odehrál na zimním stadionu v Kadani. Předposlední Trhači hostili poslední Slavii Praha. Po první třetině kadaňští borci odcházeli do šaten spokojení s vedením 3:1, jenže jim to nevydrželo.

V Kadani pořádají ošetřovatelské kurzy bez poplatku

Kadaň - Diakonie Českobratrské církve evangelické pořádá v Kadani cyklus kurzů na téma domácí ošetřovatelství. Je určený lidem, kteří dlouhodobě pečují o své rodinné příslušníky, zejména o seniory a dlouhodobě nemocné.

Souboj nejslabších. Trhači dnes vyzvou Slavii Praha

Kadaň - Souboj ze dna tabulky druhé nejvyšší hokejové soutěže Chance liga bude dnes, ve středu 19. září, k vidění na zimním stadionu v Kadani. 

Utkání Dobroměřic proti Kadani rozhodla Maliňákova paráda

Dobroměřice /FOTO/ - Dobroměřice před svými fanoušky urvaly s Kadaní tři body za výhru 2:1.

Stromy, kašna a předláždit. Kadaň oroduje za "polidštění" náměstí

Kadaň /ANKETA/ - Svou vizi podpořenou architektonickou studií i historickou grafikou město projednává s památkáři.

Hasí oheň i trápení, hasičky pomáhají krásou. Kadaň zažila velké setkání

Kadaň /FOTO, VIDEO/ - Někde se s létem rozloučili poutí, koncerty slavných hvězd a někde krásou, která navíc pomáhá. V sobotu 15. září se do Kadaně sjeli dobrovolní hasiči z různých koutů regionu i z německého Aue.

FOTO, VIDEO: Z Račetic si lidé odnesli metráky cibulového zlata

Račetice - Můžete ji vařit, péct, pojídat syrovou nebo se z ní dá dokonce udělat i pivo. Cibule možná nepatří na první pohled mezi ty největší gastronomické delikatesy, ale gurmetský zážitek se z ní dá opravdu vykouzlit.

Hasiči uhasí léto v Kadani. Ukáží techniku, nabídnou adrenalin i guláš

Kadaň - Ukázky vozové techniky, jízdy na hasičských člunech nebo požární sport. A také hasičské krásky, které pomohou dobré věci.

Račetice v sobotu obsadí cibuláři. Oblíbené slavnosti jsou zase tady

Račetice - Polévku z ní proslavili Francouzi a neobejde se bez ní žádný maďarský guláš ani smažené kroužky amerických fastfoodů. Opravdovou královnou je ale cibule v Račeticích.

Restaurace v kempu Vikletice neprošla kontrolou z hygieny

Chbany - Prošlé nebo dodatečně zamražované potraviny našli hygienici při kontrole v restauraci v kempu Vikletice.

OBRAZEM: Dno Nechranické přehrady ukrývalo i "espézetky" z aut

Nechranice - Ani ryby, škeble či vodní rostliny nepoutají v posledních dnech zraky návštěvníků Nechranické přehrady tak jako zrezavělé kusy plechu. 

Kadaň byla kousek od prvních tří bodů nové sezony. Má jen jeden

Kadaň - Kadaňští hokejisté ztratili v samém závěru skvěle rozjetý domácí zápas s Benátkami nad Jizerou. Domácí hráči sahali po prvních třech bodech v sezoně, ale nakonec odešli pouze s jedním, když padli v prodloužení 6:7.

Kadaň získala pozemky za více než půl milionu

Kadaň - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Chomutově převedl městu Kadaň bezúplatně pět pozemků. Ty jsou v katastru nemovitostí vedené jako ostatní komunikace, zeleň a manipulační plocha.

Ostuda ve Vsetíně. Domácí roztrhali Trhače z Kadaně jedenácti góly

Vsetín - To byla hotová poprava. Především v poslední třetině, kterou Valaši ovládli vysoko 8:0. Kadaň má po dvou zápasech prvoligové soutěže nula bodů.

Na Nechranicích je zakázané koupání, kvůli sinicím

Nechranice – Kvalita vody na Nechranické přehradě se zhoršila natolik, že hygienici v nádrži zakázali koupání. A to kvůli přemnožení nebezpečných sinic.

Kampf: Kluci na to, co máme za sebou během pár dní, to odmakali výborně!

Kadaň - „Jsme nováček, nevěděli jsme vůbec, do čeho jdeme. Byla to dlouhá cesta a byli jsme takoví zaskočení,“ charakterizoval první třetinu úvodního kola hokejové Chance ligy Kadaň - Poruba trenér hostí Flašar.

Jedna kočka za druhou. Kadaň se brání přívalu, útulek vyhlásil stop stav

Kadaň /FOTO/ - Kočičí útulek vyhlásil stop stav a město chce, aby ostatní města za své kočky platila.

Kadaňské Trhače povede do nové sezony trenér Radek Kampf

Kadaň - Tým, u kterého nebylo jasné, zda bude druhou nejvyšší hokejovou soutěž hrát, je připravený i s novým trenérem.

Račetice problémovou ubytovnu s pracovníky z Rumunska zavřely

Račetice - Obec Račetice se po množících se stížnostech na pracovníky z Rumunska, kteří pracují u společnosti Huber na pozemcích u Račetic, rozhodla spor vyřešit rázným způsobem.

Dál ani krok! Vinice jsou před sklizní hroznů uzavřené

Kadaň - Podle starých obyčejů se po srpnovém svátku svatého Vavřince symbolicky zavíraly/zarážely hory. Od té doby až do vinobraní nesměl nikdo večer a často ani přes den chodit do vinic. 

Hygienici nedoporučují koupání v Nechranické přehradě. Kvůli sinicím

Chomutovsko - Voda nevhodná ke koupání. Tak označují hygienici současnou kvalitu vody v Nechranické přehradě.

Z Kadaně do Santiago de Compostela? Slavná cesta možná začne v našem klášteře

Kadaň - Sasové nabídli napojení na jejich už existující trasu Svatojakubské pouti. Celkem vydá na téměř tři tisíce kilometrů.

Františkánské léto v klášteře pokračuje ruskou pohádkou

Kadaň - Treperenda je žena, která mele pantem, neboli vše, co ví, každému hned vyslepičí. Co jste měli včera k večeři nebo že máte zrovna nadmutou kozu, s kým se soudíte o mez, kam schováváte destirublovku na horší časy.

Ani kapku nazmar! Kadaň chce lépe hospodařit s vodou

Kadaň - Město investovalo také do vodních vaků pro záchranu stromů.

Na nový kruhový objezd Kadani stačil jediný den. Je nakreslený

Kadaň - Křižovatka ulic Jungmannova a Klášterecká v Kadani se během jediného dne změnila v kruhovou. Protože město zvolilo kruhák nakreslený bílou barvou přímo na vozovku, kde jsou reflexní prvky přišroubované k povrchu, nebylo potřeba dnů ani týdnů.

Mocný císař i chátra z podhradí. Kadaň otevřela okno do středověku

Kadaň - Nezdržoval se tady sice tak často na Karlštejně, určitě ji ale navštěvuje déle. V Kadani se se konal už 26. Císařský den. Celé město v sobotu napjatě očekávalo příjezd císaře Karla IV. s jeho družinou.

Povodí Ohře široké veřejnosti zpřístupní přehradu Nechranice

Chomutov - Povodí Ohře chystá tradiční akci Den otevřených dveří, kdy umožňuje široké veřejnosti nahlédnout pod pokličku práce svých zaměstnanců, a proto se rozhodl zajistit vstup do jinak nepřístupných částí objektů.

Při práci na domě muž spadl z druhého patra. Utrpěl vážná zranění

Kadaň – Vážná zranění v pátek odpoledne utrpěl muž, který v Kadani pracoval na stavbě rodinného domu a spadl zhruba ze šesti metrů. Záchranáři pro něj vypravili vrtulník, který ho přepravil do ústeckého traumacentra.

Křesadlo 2018: Ocenění pro dobrovolníky roku míří do Kadaně

Kadaň - Jejich vrstevníci tráví čas ťukáním do tabletů nebo sledováním videí na internetu, tihle čtrnáctiletí hoši už ale dva roky tráví volné dny v domě pro seniory.

Císařský vlak odveze Brejlovec místo Šlechtičny. Změnu si vynutilo riziko požáru

Kadaň, Ústecký kraj - Tradiční Císařský vlak se vydá na svoji každoroční pouť z Děčína do Kadaně v sobotu 25. srpna. Namísto parní lokomotivy řady 475.1 zvané Šlechtična, která vlak tradičně táhne, ale bude tentokrát v jeho čele dieselový stroj 753.001, známý pod přezdívkou Brejlovec.

Císařský den je opět tu! Středověký jarmark navštíví i panovník Karel IV.

Kadaň - Klapání kolovratů, dusot koňských kopyt nebo řinčení zbraní se budou rozléhat v sobotu 25. srpna na kadaňském náměstí. Koná se tam další Císařský den. 

FOTO: Stovky vojáků cvičí na Doupově souhru armádních jednotek

Hradiště - Více než pět set vojáků v těchto dnech cvičí ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách, střelbu tu trénují také dělostřelci. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT