VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIRKOV

Město Jirkov leží ve výšce kolem 300 m n.m. na úpatí Krušných hor na jihozápadním okraji Mostecké hnědouhlené pánve. Blízký Chomutov s Jirkovem sousedí na jihu a je od města oddělen pouze okružní silnicí. Centra obou měst jsou od sebe vzdálena 6 km. Na jihovýchod ve vzdálenosti 2 km od centra města leží obec Otvice, na sever od Jirkova je 3 km vzdálená Vysoká Pec. K městu katastrálně náleží obce Vinařice, Březenec, Červený Hrádek a Jindřišská. Historické jádro Jirkova je obklopeno věncem několika sídlišť a městských částí. Mnohé původní části města již zanikly nebo splynuly s novými, například Horní Cech v oblasti dnešní Vinařické a Žižkovy ulice nebo čtvrť Na Bělidle v místech dnešních tenisových a volejbalových kurtů. V podvědomí obyvatel zůstává pouze Nový Březenec v západní části města, ačkoli toto pojmenování nese už jen jedna ulice v této lokalitě. Zdroj: www.jirkov.cz

Červený Hrádek zahájí v sobotu turistickou sezonu. Připravil i novinky

Jirkov - Už tento víkend si návštěvníci užijí divadlo, vystoupení ostrostřelců, uvidí také ukázky starých řemesel.

Jirkov podpoří mladé talenty. Z městské pokladny uvolní desítky tisíc korun

Jirkov - Nadějný spisovatel povídek, fotbalista, kterému už začíná závidět i Messi nebo budoucí gymnastka olympionička. Jirkov opět vypsal dotační program pro nadané děti a mládež, které vynikají ve sportovních či jiných zájmových oblastech a slaví úspěchy alespoň na krajské úrovni.

Ve Vrskmani se dali do dlouhé práce zeměměřiči

Vrskmaň - Až do 15. prosince letošního roku se můžete v obci Vrskmaň setkávat s pracovníky v oranžových vestách a známým stojanem s optikou na třech dlouhých nohách. V obci totiž pracují zeměměřiči.

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme tým SK Ervěnice-Jirkov

Chomutovsko - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Chomutovského deníku s projektem Deník nám fandí.

FOTO: Ohaři, jezevčíci, labradoři. Na Červeném Hrádku se sešli lovečtí psi

Jirkov - V areálu zámku Červený Hrádek zazníval v sobotu 14. dubna dopoledne štěkot psů a přesné povely jejich mysliveckých páníčků.

Noc ohňů v Jirkově. Hořela chatka, auto i hromada papíru

Jirkov – Před půlnocí vyjížděli hasiči ke třem požárům.

Jirkovští úředníci poradí i neslyšícím. Pomůže online tlumočník

Jirkov – Město zavedlo novou službu, která bourá bariéry. Je jedním ze čtyř v kraji

Jen s odkladem. Základní školy otevřou přípravné třídy

Jirkov – Pětiletí zůstanou ve školce, do tříd smí jen děti s odkladem.

V Jirkově odstřihnou další dům od tepla a teplé vody

Jirkov – První ervěnický dům, který v březnu přišel o dodávky, se téměř vylidnil. Majitelé ho chtějí zamřížovat až do prvního patra.

V Jirkově rozloží své nádobíčko zeměměřiči až do zimy

Jirkov - Žluté krabičky na vysokých trojnožkách budete teď možná častěji potkávat v ulicích Jirkova.

Galerie připravuje cyklus akcí k Mezinárodnímu dni Romů

Jirkov - O kultuře, historii, hudbě, ale i kuchyni bude vyprávět cyklus akcí k Mezinárodnímu dni Romů, který pořádá Galerie Jirkov.

Třímetrová pomlázka z oceli a obří kraslice: Jirkov se chlubí raritou

Jirkov - Místo proutků z vrby třímetrové ocelové pruty. Místo křehké kraslice kovové vejce, do kterého se vejdou klidně tři dobře rostlí muži. Výplata kovovým prutem by pěkně bolela a obří kraslice se do žádného košíku nevejde, o Bílé sobotě je ale mohou obdivovat návštěvníci Galerie Jirkov.

Kvůli spekulantům je senior bez tepla. Jirkov mu pomůže

Jirkov - Po padesáti letech na stejné adrese se přání muže dožít ve svém stává nereálným. Město chce jednat s majiteli bytů předluženého činžáku. 

Žena si půjčila od souseda deset tisíc, ten už je nejspíš neuvidí

Jirkov - Podvodnice slíbila sumu vrátit, místo toho se ale náhle odstěhovala.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT