VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIRKOV

Město Jirkov leží ve výšce kolem 300 m n.m. na úpatí Krušných hor na jihozápadním okraji Mostecké hnědouhlené pánve. Blízký Chomutov s Jirkovem sousedí na jihu a je od města oddělen pouze okružní silnicí. Centra obou měst jsou od sebe vzdálena 6 km. Na jihovýchod ve vzdálenosti 2 km od centra města leží obec Otvice, na sever od Jirkova je 3 km vzdálená Vysoká Pec. K městu katastrálně náleží obce Vinařice, Březenec, Červený Hrádek a Jindřišská. Historické jádro Jirkova je obklopeno věncem několika sídlišť a městských částí. Mnohé původní části města již zanikly nebo splynuly s novými, například Horní Cech v oblasti dnešní Vinařické a Žižkovy ulice nebo čtvrť Na Bělidle v místech dnešních tenisových a volejbalových kurtů. V podvědomí obyvatel zůstává pouze Nový Březenec v západní části města, ačkoli toto pojmenování nese už jen jedna ulice v této lokalitě. Zdroj: www.jirkov.cz

Jirkovský kostel sv. Jiljí je dnes a zítra otevřený veřejnosti k návštěvě

Jirkov - Nádherný interiér kostela sv. Jiljí v Jirkově veřejnost příliš často nevídá. Bývá otevřený většinou jen při mších a dalších speciálních příležitostech.

Jirkov rozsvítí vánoční stromeček už zítra, na cestu Mikuláši, andělům a čertům

Jirkov - Mikulášské a čertovské reje i klidné zastavení u stromečku a ohňostroj čeká ve středu 5. prosince na návštěvníky Jirkova. 

Exstarosta Jirkova Radek Štejnar: Nikdy jsem se nebál něco prosadit

Jirkov /ROZHOVOR/ - Radek Štejnar jako starosta Jirkova po 12 letech skončil. Jak toto období hodnotí?

Úplně novou ovocnou alej mezi Orasínem a Boleboří poškodil vandal

Boleboř - Podél staré poutní cesty mezi obcemi Boleboř a Orasín vysázeli místní v polovině listopadu 84 ovocných stromků a dali vzniknout Svatomartinské sousedské aleji.

Jirkov schválil pravidla pro prodej parcel Na Skalce a přitlačil na ceně

Jirkov - Jirkovští zastupitelé schválili cenu parcel pro nové domky. Jejich prodej město rozjede obálkovou metodou v novém roce.

V několika částech Jirkova nepůjde řadu hodin elektřina

Jirkov - Na konci příštího týdne, v pátek 30. listopadu, se obyvatelé několika ulic v Jirkově musí připravit na výpadek v dodávkách elektřiny.

Turisty v Jirkově navádí moderní technika. Na nádraží najdou nový panel

Jirkov - Lepší přehlednost všech skvostů, které město má, i informační servis pro turisty. Jirkov získal od ministerstva pro místní rozvoj dotaci, díky které se pustil do instalace turistického informačního systému.

Myslivci mají v sobotu na zámku Červený Hrádek svůj ples

Jirkov - Ukázka mysliveckých tradic, rej tanečníků v zelených uniformách i bohatá tombola, která zásobí nejeden mrazák. Na zámku Červený Hrádek se koná v sobotu 24. listopadu Svatohubertský ples.

Mezi Vrskmaní a Zaječicemi dejte nohu z plynu. Smíte tam jet jen padesátkou

Vrskmaň - Na výrazné omezení rychlosti si musí zvyknout řidiči, kteří pravidelně vyjíždějí na trasu mezi obcemi Vrskmaň a Zaječice.

Seniory Jirkova ocenili za aktivitu, z rukou hejtmana převzali i symbolický šek

Jirkov - Jirkovští senioři jsou nejaktivnější v celém kraji. A mají to písemně! Vyhráli letošní ročník soutěže Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje a kromě ocenění získali také patnáct tisíc korun na svoji činnost.

Advent? V Jirkově ho lidé prožijí s hraběnkou i na charitativních trzích

Jirkov - Adventní čas se blíží a organizátoři předvánočních akcí v Jirkově už mají napilno. Co návštěvníky čeká?

Sedm aut se srazilo na namrzlé vozovce v Otvicích, bylo i zranění

Otvice – K hromadné dopravní nehodě došlo v pátek 16. listopadu kolem půl sedmé hodiny ráno u Otvic na Chomutovsku. Jeden člověk byl zraněn.

Holkám to střílelo! Tým Souše a Ervěnic vede divizi

Most, Jirkov -Z 27 možných bodů si jich vystřílely 24. Fotbalistky společného týmu Souše a Ervěnic/Jirkov přezimují v tabulce první. Dotáhnou to na jaře k diviznímu titulu?

Sousedská alej obnovila spojení mezi Orasínem a Boleboří

Boleboř - Místní lidé vysázeli více než sto let staré české odrůdy třešní, hrušní a jabloní.

Maminko, posílám ti zprávu. V jirkovské škole zkoušejí čipy

Jirkov - Technologie umožňuje, aby se rodiče dozvěděli, kdy dítě přišlo do školy a kdy ji opustilo.

SK Ervěnice-Jirkov doma zápas o první místo v I.A třídě nezvládly

Jirkov – Dvanácté kolo fotbalové I.A třídy svedlo dohromady dva vedoucí týmy tabulky. První Ervěnice doma hostily Domoušice. Domácí souboj o první místo nezvládli a po debaklu přepustili Domoušicím vedení v tabulce.

Ocenění za nasazování životů i čas k zábavě. Hasiči a záchranáři měli ples

Jirkov /FOTO/ - Plesovou sezonu v Jirkově pomyslně v sobotu 10. listopadu večer odstartoval 3. reprezentační ples Integrovaného záchranného systému a bezpečnostních složek.

OBRAZEM: Halloween byl jen rozcvička. Do věže se nastěhovala strašidla

Jirkov - Vystoupat strmé schody a nemoci popadnout dech se tentokrát nedařilo jen méně sportovně zdatným. Jirkovskou městskou věž ovládli v sobotu v podvečer strašidla, duchové a bytosti z jiných dimenzí.

Blokové čištění ulic v Jirkově na podzim neproběhne

Jirkov - „Musím přeparkovat, zítra se u nás čistí ulice, tak ať mě neodtáhnou.“ Větu, která ze spaní vzbudila v minulosti nejednoho řidiče, na podzim v Jirkově zřejmě neuslyší.

Lístky na zámecké adventní prohlídky na Červeném Hrádku jsou už v prodeji

Červený Hrádek - Svařené víno, vánočka jako od babičky a slaďoučké cukroví. I zámecké panstvo o Vánocích hodovalo a vy si to můžete zkusit také.

Ve sváteční sobotu pořádají v Otvicích retro diskotéku

Otvice - Oblíbenou retro diskotéku pořádají v Otvicích i v listopadu. Tentokrát rovnou na výročí sametové revoluce v sobotu 17. listopadu.

Paktovat se s komunisty? Jirkovskou ODS čeká obhajoba spolupráce s KSČM

Jirkov /ANKETA/ - Předseda ODS Petr Fiala pohrozil, že dojde ke zrušení místních organizací, které neopustí koalice s KSČM.

Naplňuje mě, že mě lidé potřebují, říká Pečovatelka roku z Jirkova

Jirkov - Národní cenu sociálních služeb získala Dana Prokešová, která pečuje o nemohoucí přes dvě desetiletí.

Ve Vrskmani drtivě zvítězila strana starosty Václava Hory

Vrskmaň - Šest mandátů ze sedmi možných získala v komunálních volbách ve Vrskmani strana Pro Vrskmaň a Zaječice.

Znovu otevřeme projekty, které vyvolaly diskuzi, říká starostka Jirkova Kováčová

Jirkov /ROZHOVOR/ - Po středečním ustavujícím jednání zastupitelů v Jirkově nám poskytla rozhovor nově zvolená starostka Darina Kováčová.

FOTO: Jirkov povede historicky poprvé starostka – Darina Kováčová z ANO

Jirkov – Na ustavujícím zastupitelstvu bylo ve středu zvoleno nové vedení města.

Od Nového po Marvana: Jirkovští staroušci budou mít vlastní kinokavárnu

Jirkov - Na plátně noblesní Oldřich Nový, cestopisný film nebo kriminálka a po ruce na stolku voňavá káva. Jirkovští senioři budou mít brzy k užívání kinokavárnu, kam budou zvaní nejen klienti Městského ústavu sociálních služeb v Jirkově, ale i samostatně žijící babičky a dědečkové.

V Jirkově domluvili čtyřčlennou koalici. Starostenství má připadnout ANO

Jirkov – Tři varianty možné spolupráce projednávalo v Jirkově vítězné hnutí ANO s ostatními politickými stranami. Po třech týdnech je tu výsledek. Zvolilo koalici složenou ze čtyř stran.

Hasiči získají speciální svítilny za pomoc při požáru haly na skládce Celio

Jirkov - Jirkovští dobrovolní hasiči byli jednou z jednotek, které zasahovaly v září u požáru v areálu litvínovské firmy Celio. Vzplanula tam hala s linkou na drcení odpadu a desítky hasičů se na místě střídaly několik dní.

FOTO: Sezoně na Červeném Hrádku zamávali s pomocí hudby a barev

Jirkov - Otevřený je sice celoročně, ale hlavní sezona trvá od dubna do října, a tak je její zahájení i ukončení malou slavností.

Být úplně normální mi nikdy nešlo, říká umělec. Po mrtvici kreslí levačkou

Jirkov – Výstavu Milana Tótha slavnostně uvedou v sobotu na zámku Červený Hrádek.

Klub pro chudé děti a asistenti v ulicích: Jirkov na ně chce čerpat dotace

Jirkov - Na miliony si město sáhne díky vládní agentuře. Pomohou zajistit bezpečí a pořádek.

V Boleboři zastupitelstvo vytvoří tři strany

Boleboř - Komunální volby na Boleboři přitáhly k urnám 81,12 procent voličů. Do zastupitelstva zvolili kandidáty ze tří stran.

V Jirkově udělají z chodníků hřiště pro děti

Jirkov - Zaskákat si panáka, sehrát partii piškvorek nebo změřit si skok daleký dostanou možnost děti a mládež a případně i hraví dospělí v Jirkově.

Ervěnice zvítězily na penalty nad Kopisty a jsou v čele soutěže

Jirkov - Vedoucí tým I.A třídy SK Ervěnice-Jirkov hostil v 7. kole skupiny B bojovný celek TJ Kopisty. Tedy mužstvo, o kterém je známo, že jen tak nevzdá žádný zápas.

Myslivci zvou na ples na Červeném Hrádku. Bude na konci listopadu

Červený Hrádek - Bohatá tombola plná sezonní zvěřiny i menších upomínkových předmětů, ukázky mysliveckých tradic, myslivecká hudba a především šance protančit střevíce až do rána.

Jednání o nové poštovní službě ve Strupčicích se odsouvá

Strupčice - Od května jedná obec Strupčice s Českou poštou o záměru společnosti zrušit v roce 2020 ve Strupčicích klasickou poštovní pobočku a nahradit ji službou projektu Pošta Partner.

Strupčice se pustí do opravy komína u cihelny

Strupčice - V obci Strupčice byly ještě na konci 19. století téměř dvě desítky cihelen. Dnes z nich už nalezneme pouze zbytky, ale i ty se snaží obec zachovat.

Na vodním díle Újezd zakázali lovit ryby, nádrž vypouští

Kyjice - Až do odvolání musí rybáři oželet chytání ryb na vodním díle Újezd (Kyjice). Důvodem je výrazný pokles hladiny, ke kterému v minulých dnech došlo.

V Okoříně dokončili opravy kanalizace

Okořín - Jednotnou kanalizaci, do které lze vypouštět nejen dešťovou vodu z komunikací či veřejného prostranství, ale nově i přečištěnou vodu z domovních čističek odpadních vod, dokončili v Okoříně.

Jirkovský klub seniorů získal cenu za pořádané aktivity

Jirkov - Výlety, zájezdy za poznáním, besedy se spisovateli či historiky nebo vzdělávání v různých oborech. Program jirkovského Klubu aktivních seniorů je po celý rok našlapaný zajímavými akcemi a podle krajské rady seniorů jsou Jirkované nejaktivnějšími seniory z celého kraje.

Řeka Bílina je čistější než kdysi, hodnoty ale kazí průmysl i fekálie

Ústecký kraj - Vodohospodáři chtějí znečišťovatele přimět k větší odpovědnosti.

Zastávka v jirkovské ulici Hrdinů je bez střechy

Jirkov - Pokud přijdou v nejbližších dnech podzimní plískanice, cestující, kteří jezdí z autobusové zastávky Hrdinů v Jirkově, by si měli vzít deštník.

Zámkem Červený Hrádek provede chytrá aplikace

Červený Hrádek - Žádný historický detail už návštěvníkům neunikne. Prohlídku zámeckých prostor a zahrad na Červeném Hrádku si mohou návštěvníci vylepšit chytrou aplikací do mobilu.

Jirkovský zastupitel měl pokousat strážníka. Jednání u soudu proběhne po volbách

Chomutovsko - Hlavní líčení s Josefem Šebkem se posouvá kvůli žádosti jeho obhájce. Už podruhé.

Oprava? Neodborná, soudí Jirkovští při pohledu na obnovenou pietu

Jirkov /FOTO/ - Město Jirkov i restaurátor se brání. Památník ještě není převzatý, stále na něm probíhají práce.

Kuchaři vzdají hold bramborám. V Nové Vsi v Horách chystají velkou slavnost

Nová Ves v Horách – Pečené, vařené, na sladko. Nová Ves v Horách bude v sobotu patřit „zemským jablkům“.

Obec Kalek zve milovníky hub na houbobraní

Kalek - Všichni milovníci hub by si neměli nechat ujít akci na Kalku v sobotu 29. září.

Myslivci číhají na zvěř, radí vyhnout se lesům. Kvůli jelení říji

Jirkov - Do lesa se letos už nepodíváme, bědují Jirkované nad myslivci.

Hlavně opatrně. V Jirkově neprošla koupě kuželny ani pravidla na prodej pozemků

Jirkov - Na svém posledním zasedání před volbami se zastupitelé raději drželi zpátky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT