VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOMUTOV

Město Chomutov, německy Komotau, které leží na severozápadě Čech v Ústeckém kraji, je od 1. července 2006 statutárním městem. Toto město je dvacátým největším městem Česka, čtvrtým v Ústeckém kraji a největším v okrese Chomutov. Město s historickým jádrem na levém břehu říčky Chomutovky se rozkládá v Chomutovsko-teplické (mostecké) pánvi při úpatí Krušných hor. Terén je z větší části rovinatý, pouze okrajové čtvrti na severu a severovýchodě vystupují do svahů o několik desítek metrů. Na severovýchodě stavebně splývá s městem Jirkov. Středem historického města je protáhlé, podloubím lemované, Náměstí 1. máje s barokním sloupem Nejsvětější Trojice od Ambrože Laurentise z roku 1697, je obklopen sedmi sochami světců z let 1725-1732. Při severozápadní straně náměstí stojí budova původní řádové komendy (a později zámku), která je od roku 1607 městskou radnicí. K radnici přiléhá nejcennější stavba ve městě, raně gotický kostel sv. Kateřiny, dokončený roku 1281. Zdroj: www.chomutov-mesto.cz

Příměstské tábory hlásí téměř plno. Podívejte se, kde ještě vaše dítě přijmou

Chomutovsko - Rodiče se o své ratolesti více bojí a na vícedenní tábory děti už tolik neposílají.

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Na severu Čech hrozí silný vítr

Severní Čechy - Na většině území České republiky se ve čtvrtek odpoledne vyskytnou bouřky s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině, doprovázet je může krupobití. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Muž nezvládl rozchod a napadl přítelkyni. Zatkla ho policie

Chomutov - V dobrém asi na sebe nebude vzpomínat pár z Chomutova, který prožil bouřlivý rozchod. Nedokázal se domluvit na rozdělení majetku.

Železniční depozitář si před prázdninami odpočine

Chomutov - Muzeum starých vlaků, vagonů a mašin, které v Chomutově provozuje Národní technické muzeum, navštěvuje stále více návštěvníků. Před hlavním prázdninovým náporem si proto depozitář na chvíli odpočine.

Chomutovsko čeká bitva o Senát. Je podle vás zbytečný, jak tvrdil Andrej Babiš?

Chomutovsko /ANKETA/ - Kandidáti v kraji se shodují: Senát je pojistka demokracie. O zrušení této instituce hovořil premiér Babiš.

Nahá těla a umělecká konfrontace: Špejchar zdobí díla pražských výtvarníků

Chomutov /FOTO/ - Nevšední díla si mohou zájemci prohlédnout už jen pár dní, pouhý týden.

Už ne SD Aréna. Chomutovský hokejový stadion mění po pěti letech název

Chomutov - Severočeské doly přenechaly pronájem jména jirkovské společnosti Rocknet.

Muž vařil pervitin ve velkém, pak ho prodával na sídlišti

Chomutov - Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy obvinili kriminalisté 45letého Chomutovana. 

„Šmejdi“ mají nový trik! Přeprodejci energií se vydávají už i za inspektory

Litoměřicko, Ústecký kraj - Drzost osob kšeftujících s distribucí energií nezná mezí. Jejich posledním trikem je vydávat se za inspektory České obchodní inspekce (ČOI). Podvodníci takto v minulých dnech „kontrolovali“ účty za energie spotřebitelům na Litoměřicku.

Do Chomutova se sjedou tisíce tanečníků disco tanců

Chomutov - Pokud se v příštích dnech vydáte směrem k Zadním Vinohradům, možná vás překvapí, že kolem sebe slyšíte italštinu, angličtinu nebo třeba i švédštinu.

Následky vichřice už ve Strupčicích odstranili, navíc opravili podlahu

Strupčice - Dlouhé opravy a vysoké výdaje si vyžádala vichřice a déšť, které se prohnaly obcí Strupčice 29. října loňského roku. Ten poškodil střechu tělocvičny základní školy, jejíž velká část se sesunula na místní hřbitov. Na něm poničila několik hrobů.

OBRAZEM: Hokej na ulici si zahrálo v Chomutově bezmála padesát týmů

Chomutov - Do města zavítala akce Red Bull Urban Buly. Jejím cílem je navrátit sport do ulic a na plácky.

Vydařené oslavy ervěnického fotbalu

Jirkov - Exhibiční utkání staré gardy Ervěnic s Arabela Teamem. Fotbalový souboj zastupitelů města s ženským týmem, či zápasy fotbalového potěru. To vše a ještě mnohem více nabídly oslavy 120 let ervěnického fotbalu.

Nový Týdeník Chomutovsko: Velký přehled festivalů a rozhovor s fotografem

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

Ervěnice ztratily výhru s Dobroměřicemi až v samém závěru zápasu

Jirkov – V rámci posledního 26. kola I.A třídy skupiny B přivítaly Ervěnice na svém hřišti vedoucí tým tabulky FK Dobroměřice. Favorita domácí zaskočili už ve 14. minutě, kdy otevřel skóre utkání Milan Campr a poslal Ervěnice do vedení. Hosté se s tím dlouho nedokázali vyrovnat, ale nakonec ze závěrečného tlaku vytěžili dva góly a zápas vyhráli.

Vloupání na Chomutovsku meziročně ubylo. Zloděje odrazuje lepší zabezpečení

Chomutovsko, Ústecký kraj - Více než stovku nových případů vloupání každý měsíc vyšetřují policisté v Ústeckém kraji. Hrozivé číslo? Jistě. Přesto však počet vloupaček v kraji klesá. S jedinou výjimkou.

Bouřka ukončila závody v Třebízi

Chomutov – V Třebízi se jel druhý závod juniorského motokrosového mistráku. Na trati se dařilo jezdcům Motosportklubu Málkov. Bohužel před koncem závody ukončila silná bouřka.

Chomutov čeká přehlídka hudby, už tento čtvrtek na zahradě ZUŠky

Chomutov - Hudební styly funky, soul & groove se rozezní na zahradě chomutovské základní umělecké školy ve čtvrtek 21. června. Od 15 hodin se tu koná koncert tří hudebních formací.

Jakub Štenberk si vybojoval start na ME juniorů v dálkovém plavání

Chomutov – Jakub Štemberk si v Boleveckém rybníku u Plzně v desetikilometrovém závodě na mistrovství České republiky v dálkovém plavání zajistil účast na mistrovství Evropy juniorů, které se uskuteční v polovině července na Maltě.

V Chomutově se konaly pivní slavnosti, k ochutnání byly i speciály

Chomutov - Různá piva, hudební kapely z Chomutova i okolí a k tomu bohatý doprovodný program pro velké i malé. Nechyběly  soutěže o hodnotné ceny. V areálu Domovina v Chomutově se v sobotu konaly pivní slavnosti, které pořádal První občanský pivovar v Chomutově. 

Babyboxy mají v kraji "na kontě" už sedmnáct zachráněných miminek

Ústecký kraj - Na Chomutovsku skončilo dítě v babyboxu celkem třikrát. Dvakrát v Kadani, jednou přímo v Chomutově.

Úmrtnost novorozenců klesá, v kraji pomáhá nová klinika

Ústecký kraj - Matky u nemocných dětí být nemohou, čeká se na nové prostory.

TIP DENÍKU: Koupaliště lákají na termální vodu z vrtů i dětské skluzavky

Ústecký kraj - S horkými dny lační obyvatelé Ústeckého kraje po vydatném osvěžení. Uspokojení tak nalézají nejenom v podobě chlazených nápojů na předzahrádkách restaurací, ale rovněž ve vodách městských koupališť. Bohaté menu v jednotlivých městech láká návštěvníky napříč regiony.

V Březně si vzali sprejeři do parády železniční vagony

Březno - Nechtěná malůvka bude stát firmu tisíce korun. Policisté vyšetřují případ pomalování železničních vagónů grafitti, k čemuž došlo přímo ve stanici Březno u Chomutova.

Kapela Ortel se po roce vrací na koncert na Měděnec

Měděnec - Má sice kontroverzní pověst a zástupy kritiků, na Měděnci si ho ale fanoušci opětovně poslechnou. Po roce v obci pořádají koncert kapely Ortel.

Jak jsme žili v Československu: Politický život na Chomutovsku

Chomutovsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 15. června.

Rodiče nedohlédli, aby děti chodily do školy. Hrozí jim trest

Chomutov - Tři děti znají školu jen zběžně. Otec s matkou je tam neposílali.

Nejmodernější nukleární medicínu mají v Chomutově a v Ústí

Chomutov - V nemocnici skončila obnova oddělení, která stála 43 milionů korun. Poslouží tisícům pacientů včetně neonkologických.

Knihovníci opět vyrazí s holemi do přírody. Půjdou i čtenáři

Chomutov - Procházku s holemi ve stylu nordic walking krásnou přírodní scenérií Bezručova údolí připravila chomutovská knihovna.

Aby dívce vytáhli mobil, rozmontovali strážníci část lezecké věže

Chomutov - Důkazem toho, že se chomutovští strážníci setkávají se širokým spektrem úkolů, je jejich „zásah“ v tamní ulici Březenecká.

Kláštereckou učitelku Breczkovou ocenili za tvořivou práci s dětmi

Klášterec nad Ohří - Významné ocenění získala klášterecká pedagožka. Ředitelku základní umělecké školy Zoru Breczkovou ocenili za mimořádnou pedagogickou práci, taneční tvorbu a dlouholeté výrazné výsledky v oblasti tvořivé taneční výchovy dětí.

Bezdomovec s amputovanou nohou ležel pod mostem přes Chomutovku

Chomutov - Muž projevil zájem dostat se do azylového domu. Na místo vyrazily sociální pracovnice.

"Skleněné cesty" se táhnou patnáct kilometrů. Firma na opravu použila odpad

Chomutovsko - Inspektoři dali firmě za použití nevhodného materiálu na povrch horských cest pokutu.

Ve Výsluní zahrají divadlo zdravotníci fakultní nemocnice

Výsluní - Pečují a často zachraňují lidské životy, když ale mají volno, vrhají se na prkna, jež znamenají svět. V obci Výsluní se v sobotu 16. června koná netradiční divadelní představení.

Jirkovský crossmarathon se letos konal již poosmnácté

Jirkov – Letošní ročník přilákal ke startu horského maratonu 170 účastníků. Vedle běžců se zúčastnili také cyklisté, koloběžkáři a pěší turisté. Na výběr byl buď maraton, nebo půlmaraton.

Nový Týdeník Chomutovsko: Burgery z autobusu a vize pro jezero

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

Děti ze školky Alešova mají zahradu plnou nových pěkných atrakcí

Chomutov - Vylepšenou zahradu si děti užijí při slavnostním otevření už tento čtvrtek.

Fotbalisté Údlic doma deklasovali Postoloprty sedm nula

Údlice – V dusném počasí, které hrozilo bouřkou, se na trávníku v Údlicích postupně rozehrálo jednostranné utkání. Na místo v oblacích se ale blýskalo na hřišti. První poločas ještě hosté zvládli se ctí. Prohráli ho jedna nula. Ve druhém poločase ale naprosto propadli a to jak herně, tak v sebeovládání. Dostali dalších šest gólů a svou zlost si vylévali hlavně na rozhodčím.

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců

Ústecký kraj, ČR - Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

Chomutovské šermířky přivážejí z mistrovství tituly a další významné úspěchy

Chomutov - Medailové žně zažili o předešlém víkendu šermíři a šermířky z chomutovského Domečku.

Vzpěrači TJ VTŽ Chomutov uspěli v Sokolově i Rakousku

Chomutov – V rakouském Lochenu se uskutečnila Mezinárodní velká cena ve vzpírání juniorů do 17 a 20 let. Soutěže se zúčastnila družstva z Velké Británie, Švýcarska, Maďarska, Německa, České republiky a Rakouska.

Nechat psa v autě je hodně špatný nápad! Na slunci se vozidlo změní v pec

Ústecký kraj - Nenechávejte psy během nákupu v autě, varují ochránci zvířat. K přehřátí organismu může stačit mnohem kratší čas, než byste mysleli.

FC Chomutov doma zdolal Nový Bor

Chomutov – Za dusného večera pod světly reflektorů nastoupili fotbalisté FC Chomutov k poslednímu domácímu diviznímu utkání sezony. V předposledním utkání doma Chomutov hostil poslední Nový Bor, který po celé utkání nepustili do vážnější šance a vyhráli s čistým kontem. O góly Chomutova se postarali v prvním poločase Martin Boček, ve druhém pak Lukáš Svoboda a Jan Hyneš.

Spor zažehnán. Prodej jízdenek na malých nádražích zůstane

Severní Čechy - České dráhy a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zažehnaly spor o prodej jízdenek na menších nádražích. Nově podepsaná smlouva počítá s tím, že výpravčí SŽDC budou dál prodávat jízdenky na 166 stanicích, kde by se Českým drahám nevyplatilo mít vlastní pokladní.

OBRAZEM: Muzejníci se inspirovali Hollywoodem a nabídli akční prohlídku

Chomutov - Kdo v sobotu obětoval poklidný večer u televize a vydal se za dobrodružstvím do chomutovského muzea, zjistil, že se nejedná o nudnou instituci. 

Ústecký kraj obědy chudým dětem neplatí. Pomáhá miliardář i Metallica

Ústecký kraj - V kraji je 359 mateřských a 275 základních škol. Až 10 % žáků ve školách neobědvá, rodičům chybí peníze. 

OBRAZEM: Série koncertů zakončila letošní festival Otevřeno

Chomutov - Chomutov se pátečním večerem rozloučil s letošním ročníkem festivalu Otevřeno. Stage u divadla oslovila řadu lidí již cestou z města, protože se začalo hrát již v 16.30 a pokračovalo do půlnoci. Hrálo se i v Kulisárně.

Houby v těchto dnech najdete. Více deště a méně tepla, přejí si ještě houbaři

Ústecký kraj – V lese aktuálně nejčastěji narazíte na hřib dubový, lišky a bedly. Další „úrodu“ ale ohrožuje sucho.

Nájemníci odnesli z bytu křeslo i myčku a další věci, které jim nepatřily

Chomutov - Na mladou dvojici, které pronajal byt na sídlišti Kamenná, bude majitel nejspíš ještě dlouho vzpomínat.

Zahrady se v kraji o víkendu otevřou na desítce míst

Ústecký kraj – Desítka míst v Ústeckém kraji se zapojila do celoevropského Víkendu otevřených zahrad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT