Předchozí
1 z 4
Další

Luboš StriaZdroj: Roman Dušek

"S Kubou Houškou a Honzou Jiříčkem jsme měli osobní cíl neprohrát ani jednou. A to držíme,“ říká Luboš Stria, který největší sportovní úspěchy zažil v děčínském dresu, tedy v týmu, se kterým vybojoval tři stříbrné medaile v nejvyšší soutěži. Dnes už je basketbal na druhé koleji.

Luboš StriaZdroj: Roman Dušek

„S kamarády jsme založili malou firmu, děláme stavební projekty Stavíme například samoobslužné myčky. Jsme pořád na začátku, budujeme to od základů. Nyní jsem ve fázi stavbyvedoucího, který od rána do večera organizuje, kontroluje a přiloží ruku k dílu," pokračuje Stria.

Luboš StriaZdroj: Roman Dušek

"Aktuálně je to náročné, poslední měsíc dělám vlastně každý den dvanáct hodin. Za poslední měsíc jsem byl doma čtyři dny a čas s rodinou je to, co mě nejvíce chybí. Je to jako ve sportu. Pokud něco tvoříš a myslíš to vážně, tak základy musí být nejpoctivější a musí se tomu obětovat hodně času a energie,“ popisuje dlouhovlasý basketbalista. Velkou oporu má v rodině.

Luboš StriaZdroj: BK Levharti Chomutov

„Mám skvělou ženu, která to chápe a podporuje mě. Společně vyznáváme stejné životní hodnoty a věříme, že skutečně trvalé a cenné věci si člověk musí odpracovat a vybojovat. Nyní je ta fáze, že obětuji čas a energii kompletně práci, ale věřím, že díky tomu budeme do budoucna časově a finančně nezávislí. Zároveň to beru to jako určitý druh seberealizace, kdy skončila jedna životní etapa, kterou byl basketbal a nyní tvořím další část. Z mého pohledu je důležité využít svůj životní potenciál naplno, potom se člověk cítí šťastnější. Jeden z mých partnerů ve firmě mi řekl, že to moje univerzita třetího věku,“ usmívá se Luboš Stria.