Předchozí
1 z 5
Další

Pavel Babka

Dostal jsem prostor zahrát si v seriálu Rapl po boku mého oblíbence Hynka Čermáka. Původně jsem se hlásil jenom jako člen komparzu, produkční mě ale oslovila s nabídkou zahrát si menší roli policejního technika. Nedalo se to odmítnout. Objevil jsem se hned ve třech epizodách.

Pavel Babka

Zajímavé je pozorovat, jak se materiál z devíti náročných natáčecích dní smrskne v televizi do asi půlminutové scény. Zásadní ale bylo, že jsem z natáčení odcházel sám se sebou spokojený, že jsem zvládl postavit se před kamerou a odehrát svou roli, a hlavně, že jsem se naučil zase něco nového.

Pavel Babka

Postavit se před kameru pro mě bylo velkou výzvou. Není ale jediná, jakou jsem v životě přijal. Začal jsem běhat. Prvotním impulsem bylo jen to, že jsem nebyl spokojen sám se sebou. Žádné vyšší cíle jsem neměl. Běhání má největší vliv na svalovou soustavu, je to komplexní formování těla i mysli. Nejdřív jsem běhal jen tak, jednou za tři dny. Jenže jakmile mě běh pohltil, často jsem až doma zjistil, že jsem uběhl třeba dvacet kilometrů na jeden zátah. Od rozhodnutí začít běhat po prvních dvacet kilometrů uběhly asi dva měsíce. To už mě dělil jen krůček k prvnímu půlmaratonovému závodu, ke kterému jsem byl vyhecován svou partnerkou.

Pavel Babka

Náročné také bylo skloubit běhání s časově náročnou prací. Za to jsem vděčný právě partnerce, kdyby mi nevytvořila podmínky, zřejmě bych to nedal. Běh je v hlavě. Nejhorší je pro mě překonat prvních pět kilometrů. Jakmile najdu tempo, zpravidelním dech a překonám tu první pětku, pak už přestávám vnímat, že vůbec běhám.

Pavel Babka

Byly doby, kdy jsem zvládl i dva starty ve dvou týdnech, ale zotavit se z nich zabralo snad víc času, než se na ně připravit. K závodům obecně přistupuji jako k další mé velké vášni: cestování. Jen výjimečně se stane, že se vracím na stejné místo. Chci poznávat nová místa, nové lidi a být součástí nových zážitků. A jedno jsem se při běhu naučil: Když má člověk cíl, zvládne všechno.