Předchozí
1 z 5
Další

Ota SchneppZdroj: archiv Oty Schneppa

Ota Schnepp, jehož velkou zálibou je malování, žije a tvoří v Klášterci nad Ohří. Jeho díla mají své trvalé zastoupení má v Galerii JA.RO. Vejprty, ale najdeme je i v soukromých sbírkách v USA, Slovinsku, Spolkové republice Německo, na Slovensku a pochopitelně na různých místech v Česku, samozřejmě včetně Moravy a Slezska. „Po počátečních perokresbách jsem přišel na chuť pastelu a akrylovým barvám, v současné době tvořím hlavně oleje,“ říká na úvod.

Ota SchneppZdroj: archiv Oty Schneppa

Malbě se věnuje už více jak patnáct let. K malování jej prý přivedla „mazanice“, kterou zahlédl na vernisáži velmi uznávaného výtvarníka. Při pohledu na ni si tehdy řekl, že když on chce za takový obraz dvacet tisíc korun, tak já to samé namaluji za tisícovku. Mýlil se, jak sám později přiznal. Malování je pro něj hobby a ne práce. „Je to relax, absolutní vypnutí sebe sama a naladění se na jinou sféru. Ze začátku jsem si myslel, že namalovat obraz a prodat ho je to nejjednodušší na světě. Ale opak byl pravdou,“ říká dále. Výtvarničení se věnuje od jara 2002. Od namalování prvního obrazu k první výstavě uplynulo jen osm měsíců.

Ota SchneppZdroj: archiv Oty Schneppa

Někdy se při malovaní řádně zapotí. Jako tomu bylo třeba v případě 40. výročí založení chomutovského Zooparku, kdy musel během krátké doby vytvořit čtyři desítky perokreseb. Ty měly být sice abstraktní, ale lidé v nich měli poznat nějaké zvíře. „Měl jsem výstavu domluvenou z předchozího roku, ale počítal jsem se zcela jiným termínem, takže relativně bylo stále dost a dost času… Jenže najednou mi má tehdejší kurátorka výstav volala, jestli už mám namalováno? Že za tři neděle vystavuji. Měl jsem asi pět kousků z let minulých, jinak nic,“ vrací se k události. Aby vše stihl, maloval obrázky dokonce i v autě.

Ota SchneppZdroj: archiv Oty Schneppa

Je ženatý. Manželka Beáta doprovázela dvě jeho výstavy poezií. Na třech výstavách měla své zastoupení dvěma abstraktními kresbami i jeho dcera Janička.

Ota SchneppZdroj: archiv Oty Schneppa

V současné době se připravuje na již 3. výstavu v pořadí v Zámečku Vysoký hrádek na jihu Čech, kde měla být nainstalována v měsících duben květen. Pandemie koronaviru tomu však zatím zabránila. Stejně tak i společné výstavě výtvarníků ze severozápadních Čech ve vejprtské Galerii JA.RO.