Předchozí
1 z 5
Další

Jaroslav Noska.Zdroj: Deník / Miroslava Šebestová

Sestra mé expřítelkyně měla maturitní večírek a já dostal do ruky foťák, ať udělám pár snímků. Od té doby jsem ho nepustil,“ přiblížil 38letý rodák z Málkova u Chomutova. „Chodil jsem do lesa, fotil, co se dalo a posouval to dál. Dělal jsem pak například benefiční výstavy, aby mé focení také pomáhalo,“ doplnil.

Jaroslav Noska fotí koncerty a vyzkoušel si i pořádání kulturních akcí.Zdroj: archiv Jaroslava Nosky

Postupně přidal focení koncertů a stal se jedním z externích fotografů českého hudebního měsíčníku iReport. „Přišel jsem do redakce, že bych pro něj chtěl fotit, tak mě začali posílat na koncerty, kde jsem fotil a dělal i rozhovory. Dost jsem se u toho naučil a hlavně se potkal s lidmi, se kterými už se nepotkám,“ zmínil.

Jaroslav Noska.Zdroj: Deník / Miroslava Šebestová

„Fotil jsem Linkin Park dva týdny před tím, než jejich frontman Chester Bennington spáchal sebevraždu. Když byla v Praze retro party, byl jsem na jednom pódiu s Captain Jack a Dr. Alban, kteří pro mě představují moje mládí v devadesátkách. Doprovázel jsem koncert Johnyho Deppa a krásné bylo pracovat na vánočních koncertech Lucie Bílé, která má velmi profesionální přístup,“ pochvaluje si Jaroslav Noska. Jako dvorní fotograf pracuje pro českou pop punkovou kapelu Rybičky 48.

Jaroslav Noska fotí koncerty.Zdroj: archiv Jaroslava Nosky

Hlavní obživou je ale pro něj focení svateb a rodinných snímků. Snaží se je dělat originálně. „Dělám tematická focení, například jsem fotil trampské snímky. Rád pracuji v okolí zámeckého rybníku na Červeném Hrádku,“ prozradil fotograf, který se v tomto roce stejně jako ostatní potýká s režimem „zavřeno, otevřeno, zavřeno“, kvůli epidemii a doprovodným opatřením.

Jaroslav Noska fotí koncerty.Zdroj: archiv Jaroslava Nosky

„Volna, které jsem měl najednou na jaře a při druhé vlně, jsem si ani neužil, protože je člověk v nejistotě,“ podotkl. V říjnu se ale stihl oženit, takže momentálně dělí svou pozornost mezi práci na Chomutovsku, starý domov v Málkově a nový v Krkonoších, kam následoval nevěstu.