Předchozí
1 z 5
Další

Dominika Štolová
Bydlení na vesnici je pro mě mnohem příjemnější než bydlení ve městě. Oproti bydlení na sídlišti je tu větší klid a příjemnější sousedské soužití. A určitě bezpečnější pro výchovu dětí. Všichni se tu známe, trávíme spolu i hodně času během obecních akcí. I když jsem se tu nenarodila, mám pocit, že jsem se do obce dobře začlenila.

Dominika Štolová

Nevýhodu bydlení na vesnici ale vidím v tom, že tu není moc co dělat a kam jít. A je nutné dojíždět za prací. Já sama dojíždím do Prahy, kde pracuji v Obecním domě jako číšnice. Svojí práci mám ráda, studovala jsem hotelovou školu. Práce je to ale náročná. Obsluhujeme tuzemské hosty i hosty ze zahraničí. A samozřejmě se podílíme na obsluze plesů a společenských akcí.

Dominika Štolová

Mnohokrát jsem se při své práci setkala se zajímavými osobnostmi, třeba i s generálem Bočkem, bývalým šéfem pražské drogové centrály Jiřím Komorousem a dokonce jsem obsluhovala i prezidenta republiky Miloše Zemana. To ale nebylo v Obecním domě, ale přímo na Pražském hradě. Takové akce musí být úplně pintlich a obsluha nesmí dělat žádné chyby. Skoro se ani podívat na hodinky. Bohužel se bojím, že do budoucna budu muset tuto práci opustit. Dojíždění je časově náročné a navíc musím skloubit práci a rodinu.

Dominika Štolová

Když čas, práce a děti dovolí, ráda se věnuji přátelům, se kterými jezdíme na hudební festivaly a nevyhýbám se ani sportu. Nejvíc si ale asi zasportuji s motykou a hráběmi nebo pojízdnou sekačkou, protože u domu máme zahradu, která vyžaduje hodně péče.

Dominika Štolová

Mým snem je vycestovat do Dominikánské republiky. Země je pro mě jednou velkou neznámou, ale věřím, že když se něco jmenuje jako já, bude to pro mě stejně zajímavé místo, jako jsem já.