Předchozí
1 z 5
Další

Barbora Slámová má ráda Kadaň kvůli historii i inovacím

Jmenuji se Barbora Slámová a je mi 22 let. Narodila jsem se v krásném královském městě Kadani, kde bydlím dodnes. Studium a práce mě teď trochu odlákaly do Ústí nad Labem, ale do Kadaně se každý týden s radostí vracím. Na našem městě se mi líbí jeho bohatá historie a architektura. Pokud se však přesuneme do současnosti, musím ocenit zejména rozvoj a inovace, kterým je Kadaň otevřená.

Barbora SlámováZdroj: archiv Barbory Slámové

Před rokem jsem dostala možnost stát se členkou Juniorské komise rady města a jsem za tuto příležitost velmi ráda. Společně s kolegy můžeme přinášet nové nápady, možnosti, vylepšení, kterými se rada města následně zabývá. Zatím se setkáváme jen s pozitivním přístupem, několik našich návrhů již bylo realizováno! Dvakrát jsme uspořádali akci Na pivo se starostou, prosadili jsme také úplně nové turistické webové stránky města.

Barbora SlámováZdroj: archiv Barbory Slámové

Ve svém volném čase se už dvanáctým rokem věnuji orientálnímu tanci. Pravidelně vystupuji v České republice, na tanečních festivalech, soutěžích, komerčních akcích, ale také v zahraničí. Tradičně s kolegyněmi Pavlou a Lenkou tančíme na devítidenním historickém festivalu v lucemburském městě Vianden nebo na trzích v německém Dortmundu. Pravidelně jsem hostem na chomutovském festivalu V Rytmu Orientu.

Barbora SlámováZdroj: archiv Barbory Slámové

V posledních letech se mým koníčkem a zároveň i prací stalo psaní. Vystudovala jsem Český jazyk pro média a veřejnou sféru na pedagogické fakultě UJEP, kde jsem získala nejen diplom a znalosti, ale především mnoho zkušeností a příležitostí. V lednu 2019 jsem dostala nabídku spolupráce s ústeckou Severočeskou vědeckou knihovnou a díky tomu jsem v dubnu vydala svou první knihu s názvem Dvacítky – příběhy skryté v obrazech.

Barbora SlámováZdroj: archiv Barbory Slámové

Na půdě univerzity působím od roku 2017 jako redaktorka studentského magazínu Activum. S přítelem Vojtou jsme si v poslední době oblíbili cestování po městech v Evropě i v Česku. Měla jsem možnost vidět mnoho krásných měst, ale do našeho okresu, a do rodné Kadaně především, se vždy vracím nejraději.

Barbora SlámováZdroj: archiv Barbory Slámové