V pořadí už čtvrtá akce letošního Rodinného zápolení tentokrát zavedla návštěvníky do chomutovského zooparku. Čekaly na ně totiž hlavně vědomostní disciplíny, týkající se ptáků - Ornitologická mohla začít.

Poznávaly se zvuky i pera

Deset stanovišť, deset výzev. A nešlo vždy o úplně jednoduché úkoly. Děti musely například správně poznat pera jednotlivých ptáků a přiřadit je k odpovídajícím obrázkům, dále ptačí vejce nebo dokonce i ptačí zvuky. Poslední z jmenovaných úkolů byl obzvlášť záludný. „Aha, tak teď jsem si nebyla jistá, jestli jste ten zvuk pustily nebo to byla tahle sýkorka na stromě,“ smálo se asi sedmileté děvče. Nakonec uhádla a ptačí zvuky měla splněné.

Intuicí k úspěchu

Přestože šlo z velké míry o znalostní disciplíny, tak většina z nich šla řešit intuicí. Proto nebyl problém vidět malou holčičku, která pohotově rozlišila podle malých, černobílých obrázků mezi dravcem a pěvcem a správně určila podle blány i vodního ptáka. Co na tom, že jí mohly být tak čtyři roky a tatínek jí prakticky nepomohl. Holčička to zvládla na jedničku a navíc si z toho pravděpodobně i něco zapamatuje do budoucna. I v tomto ohledu lze ocenit „Ornitologickou“.

Opět velký zájem

I čtvrté Rodinné zápolení přilákalo stovky soutěžících. Proudící rodinky do zooparku mohl člověk potkat už daleko před vchodem a před některými stanovišti uvnitř se tvořily chvílemi i fronty, respektive hloučky. Naštěstí to ale utíkalo, a tak kdo chtěl, zvládl projít okruh deseti stanovišť během poměrně krátké chvíle. Většina příchozích ale spojila zápolení i s prohlídkou zvířat, a tak málokdo odcházel krátce po splnění úkolů. V zooparku tudíž bylo celé odpoledne o zábavu postaráno.