Už jsou jasní všichni interpreti pro RfP v Hradci? Kolik kapel a hudebníků bude letos na festivalu vystupovat?

Přes sto a kvantum dalších se ještě zformuje během samotného festivalu. Stalo se milou tradicí, že i zahraniční kapely si díky skvělé atmosféře „střihnou" improvizaci nebo unplugged koncert přímo mezi lidmi, nejčastěji na runway. Hlavní programové osy jsou jasné, jakkoliv další jména zřejmě ještě přibudou do poloviny května.

Velkými lákadly jsou headlineři v čele s Faith No More i nu metalovými Limp Bizkit. Je těžké je získat? Na co se těšíte nejvíc vy?

Žádnou hvězdu typu Faith No More nebo Limp Bizkit nezískáte lusknutím prstů. Ale s managementy obou kapel jsme v kontaktu několik let a letos to konečně vyšlo. Půjde nepochybně o skvělé koncerty aspoň co do jejich požadavků na techniku, světla apod. Osobně doporučuju sledovat i dění na menších scénách jako ZOOT nebo Muzikus & Evropa 2 stage, protože i méně známá jména mohou znamenat největší zážitek z celého festivalu. A to platí i pro některé české kapely.Limp Bizkit

Změny v areálu

Jak bude letos vypadat doprovodný program?

Dáváme si na něm záležet, jako každý rok. Za doprovodný program bych označil klidně samotný areál, doznal ohromných změn. Celý jsme ho přeskládali, učinili útulnějším, přehlednějším, pestřejším… Pracujeme více s emocemi, relaxem, ale i aktivitami. Například bary budou stylizované tematicky, a to i ve spojení s hudbou. To samé platí pro DJs pointy, letos je chystá Staropramen. Občerstvení jsme pojali v podobě sympatických gastrocenter. U nového vstupu bude nová Day & Night Zone, kde lidé mohou „pařit" 22 hodin ve dne v noci. Samozřejmě s DJs a dalšími festivalovými atributy i artefakty.

Zajímavé ceny lístků

Lístky na RfP v Hradci ještě jsou?

Ano, i když a to jsme rádi byly všechny dosavadní edice vyprodány. Jako první jednodenní vstupenky na pátek 5. června, kdy vystoupí právě Faith No More a Limp Bizkit. I proto jsme dali do prodeje novou edici dvoudenních vstupenek na pátek a sobotu, o tu je velký zájem. Vzhledem k různým slevám, které nabízejí naši partneři, je lze získat už za necelých 1 300 Kč. Tolik by přitom stála cena lístků na samostatný koncert každého z letošních headlinerů vedle FNM a Limp Bizkit ještě i Bastille. Každopádně na místě lístky opět budou, i když konkrétně jednodenní na pátek 5. června v omezené míře. Mimo jiné kvůli komfortní kapacitě pro celofestivalové návštěvníky.

Novinky pro dívky

Festivalové městečko jste pro letošek nějak vylepšili?

Mnoho novinek se týká žen a dívek, které na Rock for People jezdí rok od roku v hojnější míře, a to nezřídka samy. Plánujeme zóny pro singles, posílení sprch a toalet, pro dámy keramické toalety s umyvadly, módní přehlídky, seznamky, skvěle zóny Staropramenu, Lenovo a T-Mobile, které nabídnou pro něžné pohlaví dokonalý komfort… A k tomu z opačné strany třeba úžasnou prezentaci motorkářských kousků od Easy Riders, a to včetně pořádných chlapů v sedlech (smích).

Proč letos poprvé v historii budou dva RfP, v Hradci a v Plzni?

Z Plzně přišla nabídka, která se neodmítá. Pro nás znamenala zadostiučinění za dvacet let práce na Rock for People. Navíc jsme si už delší dobu pohrávali s myšlenkou, že bychom fanouškům nabídli více vyprofilovaných akcí. Z toho důvodu jsme hradecký RfP posunuli na začátek června. A děláme vše pro to, aby si jeho návštěvníci dali o měsíc později v Plzni repete.