Sníh už v sobotu

Přímo v centru Chomutova na náměstí 1. máje budete v sobotu svědky Chomutovského poháru lyží a snowboardu, který za podpory města pořádají agentura Sport Garant a sdružení Maximal Animal. A podle toho, jak bude náměstí vypadat, se bude skutečně na co těšit. Vyroste na něm totiž velká konstrukce se dvěma osmimetrovými raily, pokrytá kartáči a sněhem z více než dvaceti roleb. Na této konstrukci prověří své dovednosti milovníci lyžování a snowboardingu. „Chceme touto akcí propagovat nové zimní sporty. Abychom je dostali co nejvíce k lidem, uskutečníme ji na náměstí,“ vysvětluje Jiří Dostál z pořádající agentury. A co víc, sami se jako amatéři můžete zúčastnit toho klání a ti nejlepší z vás změří síly s profesionály. „Nejdřív budou jezdit amatéři a ti nejlepší, které vybere porota, budou soutěžit s profesionály,“ slibuje Jan Vorlík z Maximal Animal. Závod se přes všechna základní a vyřazovací kola protáhne až do večera a vyvrcholí takzvaným superfinále. Na náměstí bude i bohatý doprovodný program a kdo zrovna nebude sledovat výkony jezdců, může se zabavit hrami a soutěžemi pro širokou veřejnost, zhlédnutím vystoupení street dance či uměním mistra výčepního Miloše Protivy a mnohým dalším. A kdo má raději spíše noční život, toho nezklame chystaná afterparty na které své se předvede řada Dj's. Afterparty startuje ve 22:00.

Svatováclavské poutě

Ve Strupčicích bude víkend ve znamení Svatováclavské pouti. Ta začíná v sobotu ve 13:00 a pro návštěvníky bude připraven cirkus, vystoupení medvědáře ale i hudební produkce. V sobotu se navíc posvětí i nový prapor obce, v neděli se zase slavnostně odhalí pomník obětem I. a II. světové války.

Svatováclavskou pouť si lze užít i na horách, a to v neděli ve Výslunní. Akce začne už v 10:00 zábavným programem pro děti, na pouti vystoupí i mistr světa v show s bičem Martin Potápek. Program bude i v kostele sv. Václava, kde zazpívá například Marcela Holanová.

A zbytek?

Fanoušci vlaků a železnice si mohou v sobotu užít příjemný den na cestě v historickém vlaku. V jeho čele bude tendrová parní mašinka 423.0145, známá pod přezdívkou „ velký bejček“. Souprava vyjede z Kadaně v 08:50, do Vejprt dorazí ve 12:50. Na cestu zpět se vydá ve 14:10, do cílové stanice v Kadani přijede dvacet minut před pátou.

V Boleboři pořádají „Bolebořské baby“ slavnostní vyhodnocení soutěže o nejhezčí zahrádku spojenou se svatováclavskou zábavou. Akce začíná v sobotu ve 13:00 v areálu Rekreačního střediska Boleboř.

A sport? Co takhle Exhibiční PRO-AM štafetaVelká cena Chomutova v plavání začíná už dnes a potrvá celý víkend. A o zajímavé osazení je postaráno - budou plavat všichni, kteří z ČR postoupili na nedávném ME do finále (Baumrtová, Závadová, Chocová, Micka) i do semifinále (Bartůněk, Janeček, Moravčíková - chybí jen Dmytrijev), nebude chybět ani finalistka Olympijských her mládeže v Nanjingu Svěcená. Těšit se můžete také na exhibice plaveckých hvězd, jejich autogramiádu, ale i diskopárty ve vodě. To vše v Aquasvěte!