Katapult na Hasištejně

Nablýskaní rytíři, bitvy i ohnivé rejdění - na Hasištejně ožije už v sobotu středověk. Vyzkoušíte si dobová řemesla, zhlédnete rytířské šermířské souboje, na své si přijdou i milovníci historické hudby. A na hrad bude dokonce pálit i katapult .

Víkendové poutě

Od 14:00 v sobotu začíná také Anenská pouť v Droužkovicích, při které se bude slavit sedmisetleté výročí obce . Návštěvníkům zahraje František Nedvěd mladší, vystoupí bavič Vladimír Hron, ale třeba i legendární kapela Turbo. Osobností bude v Droužkovicích v sobotu ale více a vše zakončí krátce před jedenáctou večer slavnostní ohňostroj.

Pouť čeká i v horách - Vejprty nabídnou už jubilejní desátou pouť, která odstartuje už v pátek promítáním filmu Postradatelní 2 a koncertem revivalu Roxette. V sobotu bude ale kapel více a připravené bude například i loutkové divadlo.

Slalom na lyžích

Sobota bude ve znamení Letních strupčických hrátek, které nabídnou odpoledne plné soutěží v netradičních disciplínách - družstva si vyzkouší třeba slalom na lyžích, štafetu na lehátkách nebo přetahovanou. Registrace pro soutěžící jsou už sice uzavřené, můžete ale i tak přijít, fandit a užít si večerní zábavu, kde zahraje Elán revival.