Zřejmě uplakaný nadcházející víkend nabídne převážně oslavy Dne dětí. V pátek jim však bude předcházet chomutovský koncert legendární kapely Team, či vystoupení big beatové regionální legendy Fontána.

V sobotu bude v Chomutově pokračovat Otevřeno, v Kadani se budou slavit narozeniny Maxipsa Fíka, v zooparku zase Den dětí. Aquasvět bude patřit potápěčům. Neděle nabídne v Jirkově taneční odpoledne pro seniory a těm kadaňským vystoupení oblíbené Baranijanky.

Pavol Habera a Team zavítají do SD Arény v rámci turné „33 Tour". Kapela tak připomene, že v příštím roce oslaví Kristova léta. Na koncertu zazní osvědčené hity i nové písně. A protože Habera tvrdí, že tohle je jejich poslední turné, je to možná jedinečná možnost, jak zažít kapelu naživo.

Už v sobotu dopoledne začínají oslavy narozenin Maxipsa Fíka. Jde vlastně o jeden velký dětský festival na Nábřeží Maxipsa Fíka. Bude se ale odehrávat nejenom tam, ale také v Amfíku a Splitu. Co by to ale bylo za narozeniny bez oslavence, takže ani Maxipes nebude chybět. Bude s dětmi skotačit, rozdávat podpisy, a také ceny vítězům her a soutěží. Oslavy zahájí v 10:00 hodin na nábřeží další ročník zábavného klání nazvaného „Mistrovství světa ve skoku pro něco v Kadani". Ve 13:00 hodin začne program vlastních oslav a to v Amfíku u Splitu a na nábřeží.

Návštěvníci se mohou těšit na kouzelníka, muzikál Princové jsou na draka, pohádku Červík a světluška, či vystoupení kapely „Pískomil se vrací". Připraven je i bohatý doprovodný program. Oslavy večer zakončí lampionový průvod, který se vydá od Střelnice k Amfíku v 21:00 hodin, kde obstará tečku za oslavou pásmo pohádek.

Sobotní oslavy Dne dětí v Podkrušnohorském zooparku začnou už také dopoledne. V 9:00 hodin odstartuje na dětské zoo prezentace předškolních dětí do pohybové přípravy.

O hodinu později spustí mnohahodinový program oblíbené divadlo Láryfáry. To na úvod nabídne Cirkusáckou pohádku. Vystoupí také fakír Ben Ghan, divadlo M, klaun Fila a mnozí další. V rámci projektu Atletika pro děti přijede pokřtít mládě mývala severního atletka Anežka Drahotová, držitelka medaile z ME v chůzi. Jméno dá mláděti ve 12:45 hodin. Křtít se bude ale také mládě takina indického. Toho se ujme v 14:30 hodin v expozici takinů Martina Ptáčková, dvojnásobná Mistryně světa v kickboxu. Zajímavou akcí bude i na Statku domácích zvířat Workshop s Ekocentrem CEVYK, který začne v 10:00 hodin. Po celý den bude jezdit po zoo safari expres i Lokálka Amálka. Chybět nebude ani občerstvení. Dětský den v zoo tak slibuje opět pestrou a zajímavou zábavu.

Kdo netouží vidět zvířata a neholduje atletice, ale vodě, ten může zajít do Aquasvěta. Tady budou dětem k dispozici potápěči. Jejich instruktáž o tom, jak strávit bezpečně léto u vody začne ve 14:00 hodin.

Kompletní program najdete ZDE.