První pivní festival ve Vejprtech

Vejprty se společně s německou stranou chystají na své první pivní slavnosti. Ty se nebudou konat nikde jinde, než na souměstí. A že se bude na co těšit program zahájí v sobotu ve 14:00 slavnostní narážení sudu, který přiveze vůz s pivovarskými valachy. A když je řeč o pivních slavnostech, tak nebude o rozmanité druhy oblíbeného moku nouze. „Připraveny budou různé druhy piva zhruba od patnácti velkých i regionálních značek“ řekla starostka Vejprt Jitka Gavdunová.

Jen o pití piva den samozřejmě nebude, program nabídne zajímavé možnosti, jak se zabavit. Těšit se můžete například na truckshow speciálně upravený tahač s DJ zajistí hudbu a večer i světelnou show. Děti si zase užijí oblíbený skákací hrad, případně si mohou nechat něco namalovat na obličej. Večer zakončí revival legendární skupiny Smokie.

Z této akce by se měla navíc stát i tradice. „Chtěli bychom, aby se každý rok uprostřed června slavnosti opakovaly a stala se z toho vejprtská tradice,“ dodala starostka.

Jirkovský Cestovatelský den

Koho zajímá místo piva spíše cestování a dobrodružství, ten ať si nenechá ujít sobotní program v Jirkově. Cestovatelský den začíná už ve 14:00 na Červeném hrádku a nabídne hudební produkci, přednášky i cestovatelské besedy. Vedle česko-americké hudební formace Marimba Mama nebo ukrajinského Vodohraje vystoupí například cestovatel Topi Pigula s přednáškou o Srí Lance nebo Přemysl Rabas s přednáškou o nosorožcích. Rabas bude mluvit o tom, proč v posledních letech nabylo pytláctví v jižní Africe obřích rozměrů a zdali zmizí nosorožci z planety.

Od 16:00 začne cestopisná přednáška Dana Přibáně na téma Trabantem Jižní Amerikou. Čeští dobrodruzi společně s polskými kolegy projeli dvěma trabanty, fiatem a starou Jawou 250 celou Jižní Ameriku a dohromady najeli 21 124 kilometrů. Jejich putování exotikou v současnosti můžete vidět každý týden v televizi.

Program obou akcí je bohatý, co si nakonec vyberete?