Maxipes Fík

Už podesáté v Kadani oslaví v sobotu zejména děti narozeniny slavného animovaného rodáka z nedalekého Ahníkova, Maxipsa Fíka. Hlavní postava večerníčkového seriálu o přerostlém mluvícím psu a holčičce Áje je maskotem města. Scénář seriálu z roku 1975 napsal Rudolf Čechura, který v Ahníkově, zbouraném kvůli těžbě uhlí, učil a do Kadaně často zajížděl.

Oslavy už jen na nábřeží

Poprvé se letos oslavy nerozmělní do různých částí města, ale soustředí se výhradně na Nábřeží Maxipsa Fíka, jehož poslední etapu výstavby se v letošním roce podařilo zdárně završit.

Nejdřív gratulace

Oslavy narozenin zahájí ve 13:00 hodin na scéně Amfík gratulace Fíkovi. Už tradičně velký zájem pořadatelé očekávají o Fíkův fotostánek na nábřeží, kde se zájemci několikrát za odpoledne mohou s velkým psem vyfotografovat. U řeky Ohře se pak děti dosyta vyřádí na kolotočích. Z hudebního doprovodného programu stojí za povšimnutí vystoupení afrických bubeníků Marimba Mama, a to i jako při pomínka Fíkovy cesty kolem světa. K narozeninové oslavě patří už neodmyslitelně i Mistrovství světa ve skoku pro něco. Podrobný program Narozenin Maxipsa Fíka otiskneme v sobotním vydání.

Otevřeno už dnes

Tradiční událostí v regionu je také multižánrový festival Otevřeno, začíná už dnes. Svou tvorbu představí věhlasní i méně známí reprezentanti tuzemské hudební scény a také amatérské i profesionální divadelní či taneční soubory. Letošní 11. ročník nabídne od 30. května do 7. června kapely Mága a Žďorp, Tatatabojs či zpěváka Michala Hrůzu., který nahradí indisponovanou rockovou legendu Vladimíra Mišíka. Z divadelních a tanečních představení jistě zaujme vystoupení členů souboru Teatr Novogo Fronta.

Tři scény

Umělci se budou střídat na třech scénách: na centrálním náměstí, v rekreačním centru Hřebíkárna či v městském parku u divadla. Hřebíkárna nabídne zázemí v úvodu přehlídky, tedy dnes a v sobotu. Program včetně časového rozvrhu a informací o účinkujících najdete ZDE.

Neděle patří dětem

Neděle bude Hřebíkárna patřit rodinám s dětmi. Sejdou se při pokračování zábavního soutěžního seriálu Rodinné zápolení, zaměřeného tentokrát na oslavy Mezinárodního dne dětí.

Den dětí

Vzhledem k Mezinárodnímu dni dětí, jenž připadá na neděli, nezůstane Rodinné zápolení v oslavách svátku nejmenších obyvatel planety zdaleka osamoceno.

Podkrušnohorský zoopark a Den dětí

Chomutovský Podkrušnohorský zoopark přivítá děti i jejich doprovod v sobotu v 11:00 hodin. Kromě divadelních představení, křtin mláďat se zpěvákem Martinem Maxou, malování na obličej či ukázky výcviku dravců se chlapci a dívky mohou těšit také hodinu po poledni na otevření nové atrakce, a to lanovky v Dětské zoo.

Oslavy Dne dětí začínají už dnes, a to například v klášterecké základní umělecké škole či v Městském kulturním a společenském středisku ve Vejprtech.

V sobotu uspořádají zábavní odpoledne pro děti na zámku Cervený hrádek v Jirkově či na hřišti v Březenci.

V neděli čeká na děti už zmíněná Pohádková oslava s Rodinným zápolením v Hřebíkárně.

Podrobný program akcí na víkend i příští týden ZDE.