Následující víkend rozdělí prázdniny na polovinu. Nabídce kulturních, společenských či zábavních akcí v regionu přesto dech nedochází. Aktivně strávit volný čas mohou celé rodiny.

Citron

Už dnes od 20:00 hodin se představí ve vejprtském kulturním a společenském středisku ostravská parta tvrdých rockerů a stálice tuzemského hudebního nebe, skupina Citron. Správnou atmosféru navodí předkapela Full TIme z Podbořan.

Slon v porcelánu

Areál kláštereckého letního kina navštíví v sobotu slon. Nikoli oblíbený chobotnatec, ale premiérový ročník letního festivalu Slon v porcelánu. Celodenní zábava zaměřená zejména na rodiny nabídne dětské dílničky, společné zpívání, pohádky, soutěže i cirkus. Program vyvrcholí koncertem kapely Burma Jones se zpěvákem Bohoušem Josefem a závěrečnou ohnivou show. Duchovním otcem projektu je herec, zpěvák a moderátor Petr Batěk.

10.00 Otevření areálu letního kina pro veřejnost, fanfáry s trumpetou, případně výstřel z kanónu, představení maskotů, otevření dětských dílniček
11.00 Slavnostní zahájení festivalu s představiteli města, fanfáry s trumpetou, úvodní slovo
11.15 Zdravíčko v Bobíkově
12.00 Zpívání s dětmi, soutěže
12.30 Cirkus Berto
13.00 Vyhlášení soutěže o nejlepší výtvor v dětských dílničkách
13.10 Červená Karkulka
13.30 Zpívání s dětmi, soutěže
14.00 O pejskovi a kočičce
14.45 Cirkus Berto
15.15 Zdravíčko v Bobíkově
16.00 Zpívání s dětmi, soutěže
16.30 Čtenářský koutek spisovatele Davida Laňky
17.00 Červená Karkulka (Ivana Zajáčková)
17.30 Vyhlášení vítěze soutěže o nejlepší výtvor v DD
18.00 Zavření dětské scény s pohádkovými postavičkami…
18.15 Pokoj č. 26 (Petr Batěk) — písně legendárního zpěváka Petra Nováka
19.30 Buster Nixon — funky kapela Vaška Křivance
21.00 Burma Jones a Bohouš Josef

Hard Workout Battle

Nedávno otevřené venkovní posilovny v Jirkově a Chomutově přivítají o tomto víkendu premiérovou soutěž ve cvičení za pomoci vlastní váhy těla (street workout) pro širokou amatérskou veřejnost. Street Hard Workout Battle 2015, jak organizátoři klání nazvali, bude mít navíc mezinárodní obsazení. Sobotní část soutěže se uskuteční od 11:00 hodin v areálu jirkovského hřiště v sídlišti Na Borku v Mládežnické ulici. Muži a ženy se utkají v disciplíně sets&reps, která zahrnuje shyby, dipy, kliky a šplh na pětimetrovém laně na čas. V neděli 2. srpna se soutěž přesune do chomutovského areálu Eldorádo v sídlišti Kamenný vrch. Soupeřit se bude také od 11:00 hodin, tentokrát ale ve volné disciplíně free style na hrazdě a bradlech.

Měděnecké Krušení

Třetí ročník Měděneckého Krušení svolali organizátoři na sobotu. Oslavy zahájí v pravé poledne hornický pochod s dechovou hudbou. O dobrou náladu se postará dětský cirkus z Mostu, písničkář Jindra Kejak, k tanci vyzve kapela Chilli Band. Krušení vyvrcholí dvě hodiny před půlnocí ohňovou šou. V doprovodném programu představí svou techniku dobrovolní hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, zájemci mohou zhlédnout výstavu o Krušných horách a také expozici archeologického oddělení Archeologické a památkové péče severozápadních Čech a chomutovského oblastního muzea. Návštěvníci se také mohou těšit na ukázky středověké výroby síry.

Františkánské léto

V neděli pokračuje cyklus Františkánské léto. V kadaňských Františkánských zahradách vystoupí od 14:00 hodin hudebnická rodina Pospíšilových, v 16:00 hodin je vystřídá hudební divadlo Hnedle vedle Tomáše Bartáka.Udělá radost zejména dětem, a to Pod/vodnickou pohádkou.

Program akcí na víkend i další týden najdete ZDE.