I když 10. února už byla Popeleční středa a podle římskokatolického liturgického kalendáře začala postní doba, o víkendu se ještě uskuteční v Jirkově a Březně masopust. Čtyřicetidenní půst tak jejich účastníci budou brát s rezervou. Na probíhající půst nebudou brát ohled ani účastníci sobotního karnevalu v Otvicích, či návštěvníci reprezentačních plesů v Klášterci nad Ohří a Strupčicích.

Masopust v Jirkově pořádá Mlýnský spolek. „Letos se vydá v sobotu odpoledne masopustní průvod městem už třetí rok za sebou," prozradila Chomutovskému deníku organizátorka akce Hana Zvalová. O zájem veřejnosti tu nemají nouzi. „Hned první rok se nás sešlo padesát, minulý rok už sto a tak jsem zvědavá, kolik lidí přijde dnes," uvedla Zvalová. Účastníci masopustu mají sraz ve 14:00 hodin v atriu Galerie Jirkov. Poté se maškary vydají na cestu městem.

Průvod půjde Husovou, Dvořákovou a Žižkovou ulicí až do restaurace Bremen, kde vypukne maškarní rej. „Máme připravený program pro děti, ale i dospělé. K dispozici bude občerstvení a budeme také grilovat a opékat vuřty," popsala průběh organizátorka. Samozřejmě nebude chybět ani muzika. Tradičně to bude cimbálovka. „Cestou se musíme obejít bez cimbálu, ten se připojí až v restauraci, „upřesnila Zvalová. Kdo bude mít zájem, může se k průvodu připojit kdykoliv cestou.

Masopustní průvod projde v sobotu také obcí Březno. I tady jde o tradiční každoroční akci. Maškary se sejdou ve 13:00 hodin na parkovišti před restaurací U Rybníčku a za doprovodu šramlu „IV. Cenová" projdou obcí až k radnici. Tady už bude čekat starosta, který jim předá klíče od obce a průvod odejde slavit do restaurace U Zrcadla.

Přibližně ve stejnou dobu, tedy v 15:00 hodin, začne Dětský karneval v Otvicích. Další zábavu přinesou sobotní reprezentační plesy. Městský v Klášterce nad Ohří a obecní ve Strupčicích. Oba začínají ve 20:00 hodin a nabídnou zajímavé hosty. Do Klášterce dorazí Michal Jančařík a Ilona Csáková. Do Strupčic skupina Holki.

Přehled akcína celý týden najdete ZDE.