Nadcházející víkend nabízí na Chomutovsku opět pestrou porci akcí. Nabitá bude především sobota. Okresní Myslivecký spolek Chomutov pořádá na zámku Červený hrádek již šestý Myslivecký den. V Jirkově se dopoledne uskuteční na náměstí Dr. E. Beneše farmářské trhy, spojené s Férovou snídaní.

Férově snídat se bude také v Kadani a na Lesné. Ve Staré Vsi Podkrušnohorského zooparku se bude konat druhý workshop zaměřený na jedlé plevele.

CYKLOBUS ZDARMA

„V Jirkově na náměstí budou od 8:00 do 12:00 hodin kromě stánků s lokálními a sezonními potravinami a výrobky připraveny i stoly a lavice pro ty, kteří si s sebou donesou i snídani," prozradila místostarostka Dana Jurštaková. Férová snídaně, která se koná na oslavu Světového dne pro Fair Trade, je zaměřené na domácí či lokální potraviny.

Po snídani bude připraven cyklobus, který v 9:30 a v 11:00 hodin odveze zdarma návštěvníky na Lesnou. Tam bude Férová snídaně připravena v Krušnohorském lidovém domě. V Kadani se bude snídat od 9:30 hodin pod kaštany před KD Střelnice. Minulý rok sem zavítalo šedesát lidí.

Neděle bude patřit čtvrté akci Rodinného zápolení a odpoledne se ve Staré Vsi koná workshop, zaměřený na zpracováváním vlny.

MYSLIVECKÝ DEN

„Šestý Myslivecký den na zámku Červený hrádek zahájíme v sobotu tradičně v devět hodin výstavou psů loveckých plemen, sdělil Chomutovskému deníku Petr Brziak, předseda Oblastního mysliveckého spolku Chomutov. Po půl hodině bude následovat přehlídka trofejí spárkaté zvěře, ulovené v loňském roce. Tradiční akcí mysliveckého dne je také pasování nejlepších adeptů ze zkoušek myslivosti. To se odehraje na nádvoří zámku v půl jedenácté. Poté dojde k předání mysliveckých vyznamenání a pak už čeká na návštěvníky prezentace loveckých psů s odborným výkladem."I letos tu budeme mít skvělého rozhodčího Petra Bubu, který umí svým výkladem nejen zaujmout, ale také pobavit," uvedl Brziak. Návštěvníkům se představí 136 psů.

Velký úspěch měla v minulém roce soutěž ve vaření zvěřinového guláše a tak se letos uskuteční opět. „Velký zájem je především o účast v porotě," s úsměvem dodal Brziak. Vítěz minulého ročníku bude svůj guláš letos vařit přímo na místě, takže ho budou mít možnost lidé ochutnat. Chybět nebude ani výtvarná soutěž do které se zapojilo 18 škol a školek z okresu. Letos to bude na téma rostliny, hmyz a ptáci. Fotografická soutěž má letos téma voda v přírodě. Letošní novinkou bude Svatohubertská troubená mše, která se odehraje v zámecké kapli. „Je to mistrovská disciplína trubačů, tak jsem zvědav, jak se toho naši trubači zhostí," je v očekávání Brziak. Ten kdo nebude mít zájem o myslivecký den, může absolvovat v zooparku workshop věnovaný často opomíjeným jedlým plevelům.

RODINNÉ ZÁPOLENÍ

Nedělní čtvrtá akce rodinného zápolení začne v Městském parku ve 14:00 hodin. Připraven je hudební pořad pro děti Vanda a Standa a v 16:00 hodin se uskuteční Průchod zlatou bránou. Jde o pokus zlomit rekord. Worshop zaměřený na vlnu a její zpracování začne ve Staré Vsi v neděli ve 14:00 hodin odpoledne.

Kompletní servis na týden najdete ZDE.