Už dnes večer se uskuteční v Březně u Chomutova tradiční lampionový průvod.

„Je to vlastně taková opožděná halloweenská akce," prozradila hlavní organizátorka Romana Springsová. Lampionový průvod pořádá Sdružení rodičů přátel a dětí školy v Březně (SRPDŠ). Protože letošní akce se koná na rozdíl od předchozích let s malým zpožděním, pořadatelé se obávají, zda bude dost dýní. „Od oslav Halloweenu už uběhlo téměř čtrnáct dní a tak asi bude málo dýní. Obvykle se nám jich sešlo tak okolo padesáti," svěřila se Springsová. Účastníci průvodu se sejdou v 18:00 hodin v nově zrekonstruovaném parku a pak se vydají na okružní procházku obcí. „Aby bylo dobře vidět vydlabané dýně a lampiony, tak necháme zhasnout veřejné osvětlení," prozradil starosta Března Zdeněk Valenta. Obec pomůže sdružení s občerstvením. V parku bude připraveno svařené víno a dětský punč na zahřátí. „Až se průvod vrátí do parku, vybereme nejzajímavěji vyřezanou dýni," upřesnila Springsová.

Další zajímavá akce se koná v sobotu v Jirkově. Jedná se o tradiční dobrodružný výšlap na jirkovskou městskou věž. „Zájem lidí je velký a kapacita omezená. Kdo se chce přijít podívat, měl by se dopředu objednat," upozornil ředitel KVIZU Jirkov Bedřich Fryč. Protože se akce jmenuje „Ve věži (zase) straší", je zřejmé, že strašidla tu budou hrát hlavní roli. „V každém patře je jiné strašidlo, ta vystupují z mlhy, která je různobarevně prosvícená. Celá věž je strašidelně nasvícena do červena," popsal scénu Fryč. Akce začíná v 17:00 hodin a prohlídky se konají po skupinách třiceti lidí. Na věž se během akce tak dostane maximálně pět set lidí. Vedle strašidel pak čeká na návštěvníky neobvyklý pohled na noční Jirkov, který jinak není možný.

Velký zážitek také slibuje sobotní koncert známé skupiny J.A.R. v KZ Orfeum v Kadani.

Koncert Dana Bárty s oblíbenou funk-rockovou kapelou nabídne návštěvníkům velmi rozmanitý repertoár a neopakovatelnou a ztřeštěnou atmosféru. Kdopak by řekl, že vloni členové J.A.R. oslavili již dvacet pět let na společném pódiu. Kapelu při koncertech charakterizuje absolutní nasazení a její nezaměnitelné dechová sekce. Koncert v Orfeu začíná ve 20:00 hodin.

Kompletní program akcí ZDE.