Pokud se těšíte na víkend plný různorodých zážitků, tak je právě ten nadcházející ušitý vám na míru. Připraveny jsou hned dvě velké akce a řada menších, které si jistě najdou své příznivce.

Hned v sobotu 6. října můžete vyrazit do Podkrušnohorského zooparku. Ten připravil pro všechny návštěvníky veselou oslavu Mezinárodního dne zvířat. „Přijďte slavit spolu s námi a pobavíte se při pohádkách, vystoupení country-rockové skupiny, zábavných soutěžích a zvířecích olympijských hrách," láká jen na část programu mluvčí zooparku Martina Pelcová. Mezi hlavní hosty bude tentokrát patřit Kamill Emanuel Gott.

V nabitém programu nebude chybět ani tradiční indiánská vesnička, sokolník, projížďky Lokálkou Amálkou a Safari expresem či oblíbené komentované krmení zvířat a křty některých mláďat. Děti jistě uvítají jízdy na koních a ponících.

Při oslavách Dne zvířat se nezapomene ani na opuštěné pejsky z chomutovského a jirkovského útulku. Ty představí herec Zdeněk Srstka.

Oslava bude zahájena ve 12:00 hodin ve výstavní síni zooparku vernisáží výtvarných prací Jaroslavy Bendové, vytvořených pomocí antické metody enkaustiky. S tou se můžete blíže seznámit na workshopu. Podrobnější program oslav najdete v zítřejším vydání Chomutovského deníku.

Další významnou a programově pestrou akcí jsou jistě oslavy 150. výročí zemědělského školství v Kadani. Více o akci a její program najdete rovněž v sobotním vydání Chomutovského deníku.

Jirkov ožije písní

Celé tři dny věnoval Jirkov příznivcům sborového zpěvu. První říjnový víkend totiž patří tradičnímu Jirkovskému písňovaru. Soutěžní festival, který pořádá sbor Ventilky, letos navštíví devatenáct výborných sborů ze všech koutů České republiky.

Písňovar se na zámku Červený hrádek otevře zahajovacím koncertem již v pátek v 19:00 hodin. Po oba víkendové dny se zámek vždy rozezní úderem 10. hodiny. V sobotu pak utichne po 21. hodině a v neděli po 17. hodině. Vystoupení sborů můžete mimo jiné zhlédnout také v kostele Sv. Ignáce v Chomutově v neděli od 15:00 hodin a ve stejný čas také v Kadani v kostele Stětí Sv. Jana Křtitele. Od 17:00 hodin je pak naplánován koncert v kapličce na Jindřišské.

Jirkov ale písňovarem nabídku víkendových akcí neuzavírá. Pro tvořivé připravil na sobotu od 10:00 hodin již druhý vrbičkový workshop v zahradě Kludského vily. Tentokrát si účastníci postaví tunel vedoucí zahradou. Nedělní odpoledne si pak užijí také senioři. V kulturním domě je právě pro ně připraveno od 14:00 hodin Taneční odpoledne pro seniory s malou muzikou pana Vávry. Vstupné stojí 40 korun.

Noční dobrodružství

To si užijete pokud se vydáte v sobotu do Klášterce nad Ohří. Od 20:00 do 22:00 hodin mohou všichni zájemci vystoupat na městskou věž a prohlédnout si noční krásy Klášterce a nejbližšího okolí. Od 21:00 do 22:00 hodin bude navíc na nádvoří zámku k vidění originální živý klášterecký orloj. Vstupné stojí dvacet korun, děti zaplatí jen polovic.

Zastřílejte si s ostrostřelci

Střelbou oslaví své šesté výročí Chomutovská ostrostřelecká společnost. V 9:00 hodin se oslava zahájí Mistrovskými střelbami určenými výhradně členům ostrostřelecké společnosti, jiné střelecké disciplíny jsou však otevřeny všem zájemcům, kteří si chtějí vyzkoušet střelbu z replik historických zbraní.

Podzimní radovánky

Máte- li rádi podzim a s ním i tradiční radovánky, pak se určitě v sobotu v 10:00 hodin vydejte na fotbalové hřiště do Kovářské. Právě zde je připraven 2. ročník Drakiády. Můžete se těšit na odměnu, kterou získá každý, kdo si přinese svou létající příšeru, ale i spoustu soutěží pro děti.

Nákupčí si vyberou

Pokud rádi nakupujete a máte rádi farmářské či venkovské trhy, pak i vy máte z čeho vybírat. Vydat se můžete hned na čtyři místa. Nejprve rozloží farmáři své stánky v Jirkově. Náměstí Dr. Edvarda Beneše ožije v sobotu od 8:00 hodin. V Kadani své výrobky nabídnou farmáři tentokrát netradičně v prostorách areálu zemědělské školy, a to od 9:00 do 14:00 hodin. V sobotu se můžete vydat také do Údlic k zdejší škole. Kromě stánků s produkty regionálních farmářů se zde můžete těšit také na soutěž „Vaříme s MASkou údlický kotlík" či dětský koutek. Poslední možností jsou pak bleší trhy v Málkově, kde je otevřeno každou neděli od šesti do dvanácti hodin.