Už cestou na Dětské zoo se rodiny dohadovaly kam dřív. „Kdo jde se mnou na hudební skupinu Sortiment a kdo chce jít na křest mláďat velbloudů?" Ptala se jedna z maminek rozvětvené rodiny. Program totiž běžel současně na několika místech a tak to bylo mnohdy těžké rozhodování. Na Statek domácích zvířat lákala zase country kapela MaraCas New Country Music. U pavilonu velbloudů dvouhrbých se sešla početná skupina jejich příznivců, kteří čekali, až se dostaví děti z Klokánku. Ty se pak krátce po 15. hodině zhostily křtu mláďat. Velbloudí slečny dostaly jméno Adéla a Magdaléna.

Křtu přihlížel také nervózní velbloudí otec. „Mami proč má ten velbloud to bílé u huby?" Ptal se asi šestiletý špunt své maminky. Za chvilku vše osvětlil ošetřovatel. „Velbloudí táta je z tolika lidí docela nervózní, ale to je v pořádku, tak to má být," konstatoval s úsměvem.

Program pokračoval dál a rodiče s dětmi putovali od jednoho místa k druhému a cestou obdivovali tu poníky, onde zase medvědy. Po obloze se začaly honit mraky a spadlo i pár kapek, ale to rozhodně nikomu nevadilo, spíš naopak, trochu to pročistilo těžký vzduch a mraky alespoň na chvilku zakryly palčivé slunce. Někde uprostřed zooparku se dohromady slévaly písničky skupiny Sortiment s písničkami country kapely. Z jedné strany bylo slyšet skladbu od Michala Tučného a z druhé zase Cestu od Tomáše Klůse a Richarda Krajča. Do toho občas zabečela ovečka, nebo nadšeně zakřičelo dítě. Pohoda, klídek a dobrá nálada ovládala celý zoopark. Nikdo nikam nespěchal, skoro, jako by se zastavil čas.