Chomutovsko – Dnes od 17.00 hodin zazpívá sbor ProRadost z Radonic v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Kadani. Téměř padesátičlenný smíšeny sbor tvoří žáci základní školy v Radonicích a jejich učitelky. Na velkých koncertech se sbor rozrůstá o rodiče a bývalé žáky, v tomto složení vystoupí i na vánočním koncertě. Zazpívají písně z filmů a muzikálů, sólové i instrumentální písně a samozřejmě koledy. Vstup je volný.

Velký vánoční koncert pořádá ve čtvrtek 17. prosince Základní umělecká škola v Klášterci. „Vánoční koncert pořádáme již několik let a stal se jakousi tradicí. Velký je nazýván snad proto, že škola představí to nejlepší, co má, a to jsou její soubory. Každý ze souborů by mohl mít svůj vlastní koncert a taky se tak děje, ale vánoční koncert je i ukázkou toho, jak jednotlivé soubory a hudební a jiné obory mezi sebou spolupracují a vznikají tak zajímavé věci. Je to další příležitosti pro naše šikovné žáky, jak se prezentovat,“ říká Zora Breczková ze ZUŠ Klášterec.

„Například smyčcový soubor bude doprovázet malé tanečníky, děti z hudebních nauk budou zpívat s flétnovým souborem Pettini, pěvecký soubor Kiksvocal uvidí návštěvníci společně s dechovým souborem Chorchestr. Kromě jmenovaných se představí mnoho dalších krásných spojení. Zazní vánoční písně a koledy, ale i jiné skladby,“ popisuje Brezcková program koncertu.

„Věřím, že i letos se koncert vydaří a divákům se bude líbit tak jako v minulých letech. Je to náš vánoční dárek pro rodiče našich žáků a pro všechny, kteří si chtějí zpestřit předvánoční čas, na chvíli si odpočinout od starostí a shonu a pro všechny, kteří mají rádi naši práci,“ dodává na závěr Breczková.
Koncert se koná od 17.00 hodin v kláštereckém kulturním domě, vstupné je 30 korun.

Ve stejný den zazpívá sbor Ventilky z jirkovské ZUŠ v kapličce v Jindřišské. Jejich tradiční vánoční koncert pod názvem Přišlo si k nám Jezulátko začne v 19.00 hodin.

Autor: Lenka Kubalová