Galavečer

Slavnostní večer se uskuteční v úterý 10. února v kulturním zařízení Střelnice a je otevřený i pro veřejnost. Akce začíná od 19.00 hodin. Na programu bude představení ceny a vyhlášení 1. ročníku, prezentace programu cyklu na rok 2009, koncert držitele ceny v nultém ročníku.

Porota, která určí vítěze pro rok 2009, je tříčlenná. Zasedají v ní Milan Dunka – muzikant, dechař, učitel na ZUŠ Klementa Slavického, Pavel Hrubý – Limbo, držitel ceny Sagittarius 2008 a Martin Šíl – zástupce KZK, muzikant, skladatel, textař.

Cenu uděluje provozovatel KZK Střelnice, KZK Orfeum, Městského muzea Kadaň s františkánským klášterem a kostela Stětí svatého Jana Křtitele. Autorem sošky Sagittarius je místní výtvarník Josef Šporgy.

Koncerty

Klubové koncerty na Střelnici pravidelně poskytují prostor zajímavým a progresivním kapelám žánrů, jako je jazz, blues, alternativní rock či world music.Cyklus klubových koncertů byl přizpůsoben tomuto formátu a dostal stejné jméno jako cena – Sagittarius.

Koncerty budou probíhat v klubu KZK Střelnice jednou měsíčně. V případě velkého zájmu publika má KZK v plánu rozšířit cyklus na čtrnáctidenní pořady.

Cyklus odstartovala 5. února zpěvačka a muzikantka Martina Fišerová se skupinou Seven Days. Dalšími nejbližšími vystupujícími bude 25. února kapela Boo.