V Chomutově vrcholí festival Obnaženi. Dnes večer se koná vernisáž výstavy Bodypainting s následným hudebním večerem v kavárně Strada, v sobotu se jde do finále v podobě dvou představení a afterparty v Café Rouge.

Zoopark zve na druhý víkend Pohádkového safari. Po kritice z minulého víkendu organizátoři trochu upravili scénář, přesto nečekejte klasickou projížďku z minulých ročníků. Vyjíždí se v pátek a sobotu večer.

Třídenní pouť zakončí Střihavka

Zábavu na celé tři dny přichystali pro své občany i přespolní návštěvníky v Březně. Uvidíte pouliční divadlo, drezúru koní a dravců, své kejkle předvede kouzelník a svůj um fakír. K tomu připočtěte historický šerm, hudbu, tanec či ukázku historického vaření piva a máte koktejl, podávaný hned na dvou jevištích. Tradiční pouť začíná už v pátek odpoledne, na sobotu a neděli je připravený celodenní program. Ten vyvrcholí koncertem Kamila Střihavky. Podrobný program najdete na stránkách obce www.obecbrezno.cz.

Folková sobota

Pokud máte rádi folk, dozajista si to užijete v sobotu odpoledne na Červeném Hrádku. Koncert tu bude mít František Nedvěd. Písničkář, který má na kontě spoustu táborákových hitů (společně se svým bratrem Honzou Nedvědem) přijede na zámek se svou kapelou TieBreak. Vystoupení začíná v 18 hodin.

Ještě větší porci folku a country nabízí Feštáček pod Hradbami, který pořádá obec Místo. Na nádvoří Hasištejna vystoupí šest pozvaných kapel, hlavním hostem je Petr Kalandra Memory Band, zahrají tu i Album či Makovec. Fesťáček probíhá také v sobotu a začíná v 17 hodin.

Po Klášterci bude číst Kadaň

V Kadani to bude taky žít. Na Nábřeží Maxipsa Fíka bude probíhat několik akcí v rámci projektu Města a obce čtou. Ten se do královského města přestěhoval ze sousedního Klášterce, kde probíhal tento týden. Součástí projektu je venkovní knihovna. Na místě bude rozmístěno několik židliček, pohodlných sedacích vaků a dvě houpací sítě, takže budete mít pro čtení v neobvyklém prostředí zajištěný ten nejvyšší komfort.

K tomu ale v Kadani (stejně jako předtím v Jirkově či Klášterci) připravili doprovodný program - tvořivé dílny, autorské čtení i hudební vystoupení.

Kompletní přehled akcí na víkend a na celý týden najdete ZDE.