V rolích různých biblických postav se představí dětský sbor dobrovolných hasičů. „Budou to živé obrazy, takové mluvené představení. Děti hrají různé postavy – Josefa, Marii, krčmáře a krčmářku, tři krále, pasáčka nebo anděly,“ vypráví Vavřinec Bezděka, jeden z pořadatelů akce.

„Bude to probíhat tak, že skupinka návštěvníků se vydá společně s moderátorem na procházku parkem, ve kterém budou připravená tři různá zastavení. Průvodce bude divákům vyprávět známý biblický příběh a děti jim zahrají tři klíčové scény“, popisuje průběh představení Bezděka.

Návštěvníci tak uvidí Josefa s Marií, kteří přijdou do krčmy, ve které je krčmář s krčmářkou odmítnou pohostit a vyženou je. Poté dorazí do tábora tří králů a nakonec se dostanou do Betléma do chléva. K němu přijedou tři králové a poutníci s dary. Vstup je zdarma, pro návštěvníky bude připraveno občerstvení. Budou si moci dát klobásy, svařák nebo koláčky. Akci pořádá obec Blatno společně se studiem Vawra, které organizuje rytířské turnaje a historické akce a společností Tercie – historie hrou.